Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady... Chcę złożyć sobie nowego kompa, z zasady do codziennej obsługi życia, ale z naciskiem na powrót do grania. Ostatnio trochę więcej wiedziałem w tym temacie przed 2010, aktualnie korzystam z lapka z okolic 2015, Lenovo g70-80, i3, 4gb ram + geforce 920m, więc cokolwiek będzie dla mnie przeskokiem technologicznym.
Budżet do około 1400euro na sam piec, DE tutaj, do tego muszę sobie dobrać monitor itd.
Kwestię RAMu juz obczaiłem, będzie 32GB 3600MHZ, do tego dysk 1TB Kingston Fury Renegade M.2 PCIe 4.0 x4 NVME (L 7300MB/s ; S 6000MB/s)
I teraz dla mnie największa rozkmina: jaki procesor + grafika + mbu
Opcja 1: Intel i5-13400F + Gigabyte B660M + RTX3060Ti
Opcja 2: Kierunek Ryzen 5 5600X lub Ryzen 7 5700X (Dopłata 25e) + Gigabyte B550 + RX 6750XT
W obu przypadkach mieszczę się w założonych widełkach w sklepie w którym mogę sobie gotowy set poskładać, kwestia zamiany Intel/AMD RTX/RX czy na opak tak samo. W obu konfiguracjach uwzględniłem zasilacz 750W be quiet! PurePower 11 FM i chłodzenie procka tej samej wielkości, obudowa to samo.

I teraz liczę na wasze rady, co lepiej wybrać, co zamienic, mbu słabe czy lepiej inne pod dany socket? Z wyżej wymienionych co bardziej future proof?
Z góry dzięki za porady :)

#pcmasterrace
  • 22
  • Odpowiedz
  • 1
@ReeceWithouterpoon: W tym sklepie nie mogę sobie wrzucić 6800xt do setupu, dopiero jak zmienie na ddr5 to się pojawia. chyba że tak jak mówisz zostać przy 3060ti a jak może najnowsza generacja stanieje to podmianka, tylko wtedy pewnie litania a dlaczego nie zdecydowałem się wcześniej na ddr5 itd
  • Odpowiedz