Wpis z mikrobloga

#psy
Czy karmicie lub mieliście styczność z karmą od alpha spirit w tackach półwilgotną? Zdarzają się komentarze w opinniach, że są czasami zdarzają się zepsute lub wysuszone. Chciałbym wypróbować u mojego psiaka, bo coś go nie zachęca sucha karma z alpha spirit wild fish, a na simpsonie było podobnie. Na mokrej karmie Mac'sa czy rosie's farm przez pierwszy rok życia było o wiele inaczej, nie mógł się doczekać, a tu na suchej poleży z godzinę lub mniej i się dopiero do niej garnie, chyba że poleje mu czymś ciekawym dla niego.
Myślę też o opcji purizon fish, z tym że tam jest aż 40 % białka i niecałe 20 % tłuszczu surowego, nie wiem czy to za dużo jak na prawie 2 letniego psinę.
  • 8
@Kosiash: Co Ty sie na te ryby uparles? Moze pies nie lubi ryb i dlatego nie chce #!$%@?? Ale jak go glod przyciska to po namysle zzera?
Z alfa spirit kiedys takie paleczki kwadratowe dawalem do zarcia psu to mu smakowalo, ale to o smaku kuraka bylo.
Ja swojemu kupuje najtansza karme bobik z netto, 5 zeta za 20 kilo i nie narzeka. Czasem pomarudzi ale po namysle #!$%@? wszystki
@ExtraPensja: nie jadł zawsze ryby. tylko od paru miesięcy bo wrażenie, że ma alergię na kurczaka, bo drapał się codziennie, teraz jest jest tego mniej, ale też się zdarza, może przez to , że dostanie od innych domowników wędlinkę etc.

W bobiku masz sporo zbóż, a pies to nie kura. Cenowo wyjdzie podobnie jak kupisz takiego alpha spirit, a napewno będzie lepsze dla twojego psa, przeczytaj przedtem skład tej karmy i
@Kosiash: Ja znam te zagrywki z pszenica w karmie roznych producentow ale to mi nie przeszkadza. Co do ceny sie nie zgodze bo tanie karmy sa tanie a te 100% miesa sa drogie i w zadym przypadku nie wyjdzie podobnie. No moze i pies to nie kura ale jak je chrupki to co za roznica? Jakbym mial dbac o diete psa to bym go karmil surowym miesem, bo przeciez to pies,
@Kosiash: A propos drapania, tez kiedys myslelismy ze ma uczulenie na cos bo sie trzepal caly czas a u weta okazalo sie ze ma jakiegos pasozyta czy wirusa i przez to sie trzepal. Dostal leki i przestal.
Wracajac do karmy to moze tez nie chciec zrec bo od malego przyzwyczajony do mokrej i nie chce mu sie gryzc albo dziasla sobie drazni i go boli. U mnie w domu zawsze byly
@Kosiash: Ta pół-wilgotna ma glicerynę, różnie psy na nią reagują. Szczerze powiedziawszy chrupki praktycznie nie różnią się twardością od tych zwykłych bez gliceryny. Raz dałem psu pół-wilgotną bo myślałem, że nie różni się od zwykłej a akurat tą miałem i biedak miał 3 dni biegunki.

Mój wyżeł (6mc) był na Alpha Spirit Puppy ale wyszły kurczakowe jazdy z alergią i trzeba było zmienić. Teraz jest na Simpsons Premium Puppy Sensitive Salmon
@ExtraPensja: alpha spirit przy zakupie 12 kg worka dla 12 kg psiaka wychodzi ok. 3. 50 zł na dzień, a bobik nie wiem czy karmisz puszką czy suchą, ale pewnie podobnie cenowo na dzień. A w alpha spirit przykładowo wiesz co podajesz, masz wyszczególnione z czego dokładnie jest. Masz też inne cenowo podobne karmy jak purizon.
@deny06: Miło, że dostałem jakiś odzew. Faktycznie na simpsons mój pies miał też więcej dwójek mam wrażenie. O glicerynie nie wiedziałem, dobrze, ze mnie uprzedziłeś. może zostanę przy normalnym alpha, ale może zmienię na kaczkę, z tym, że dodali tam trochę kurczaka.
Za to odchody zmieniły kolor na lekko żółty, ale chyba to się zaczęło od zmiany mokrej na suchą. Nie wiem czy powinno mnie to niepokoić. Sprawdzę pokusę i raw
@Kosiash: przede wszystkim jak nie je to sprzątasz michę po 10 minutach i nara. Moja księżniczka gończa tez takie cyrki robiła, ze najlepiej to barfem karmić a odkąd mamy drugiego psa zjada wszystko do okruszka xD