Wpis z mikrobloga

Pamiętacie sprawę SIN vs Facebook?
W 2019 dzięki waszemu wsparciu zebraliśmy zebraliśmy 9 tys. złotych na tłumaczenie pozwu. I to w zaledwie kilka dni. Te pieniądze nie poszły one na marne ( ʖ̯)

Wczoraj byliśmy na pierwszej rozprawie (pic rel)! Co się działo?
Przeczytajcie komentarz po rozprawie na stronie Fundacji.
W skrócie:


---
Kolejna rozprawa odbędzie się w czerwcu 2023.
Trzymajcie kciuki!
---
Prawa użytkownika - dla wszystkich
Dorzuć się do walki z prywatną cenzurą

#polska #ciekawostki #prawo #sadownictwo #socialmedia #mediaspolecznosciowe
źródło: po rozprawie zdjecie
  • 32
Pełnomocniczki Facebooka próbowały wykazać, że Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) była i jest szkodliwa, a nawet niezgodna z prawem, i stanowi promocję zażywania narkotyków.


@panoptykon:
Kij mnie w sumie obchodzi Facebook i tak z tego syfu odchodzą ludzie ale:
Po pierwsze skoro SIN zachęca do brania narkotyków co powoduje szkody, to według tych rzeczniczek (dalej określanych jako głupi ludzie) to PARPA promuje alkoholizm. Redukcja szkód w tym testowanie środków psychoaktywnych uratowało życie
@billuscher: dobre pytanie, podsumowanie i ciekawe źródła! Oczywiście, nie wiemy, czemu miały służyć insynuacje o szkodliwości działań SINu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale mamy nadzieję, że każdy zablokowany będzie miał w przyszłości wgląd do wytłumaczenia decyzji platformy, niezależnie od tego, jak jego działalność oceniają mądre głowy z korporacji.
@panoptykon: Czy uważacie, że narkotyki są groźne i trzeba ludzi przed nimi chronić? Bo można odnieść wrażenie, że nie widzicie w nich nic złego, a jedyne co złe to brak wiedzy na temat stosowania i dostępu do pewnego "towaru". Jakiś czas temu, za nastolatka, po zapoznaniu się z waszą stroną uznałbym, że narkotyki są w pytę i wystarczy się doszkolić w temacie. Czy można powiedzieć, że promujecie narkotyki? Tak, za nastolatka
@panoptykon: Ćpuny do wora, wór do jeziora. Mówię to osoba jako mająca w przeszłości historię z substancjami psychoaktywnymi, która wyszła z tego bagna. A ta typiara w środku, przykro mi oceniać, ale na pewno pod kopułą równo nie ma jeśli (a) tak wygląda, (b) wali towar.

:)
Pełnomocniczki Facebooka próbowały wykazać, że Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) była i jest szkodliwa, a nawet niezgodna z prawem


@panoptykon: czyi starosowieckie "a u was bija murzynów".
Czy uważacie, że narkotyki są groźne i trzeba ludzi przed nimi chronić?

@TaDorotkaTaMalusia: A czy do narkotyków zalicza się też alkohol oraz tytoń? Bo gdyby ich zakazano to bym się zgodził. Redukcja szkód zrobiła wiele dobrego i uratowała setki żyć, to wojna z narkotykami sprawiła że ludzie zaczęli ginąć, to wojna z narkotykami sprawiła że Twoi znajomi (o ile istnieją) tak skończyli polecam się zapoznać z faktami a są takie że
@panoptykon: Wszedłem na waszą stronę internetową sin.org.pl.
Będąc na niej, czytając te treści mozna nabrać wrażenia że narkotyki NIE SĄ złe... Że są wspaniałe. Brak u was czystego, klarownego ,,NARKOTYKI SĄ ZŁE, NIE WOLNO ICH BRAĆ".
Wszystko pokazane jest w pozytywnych ciepłych barwach... Normalnie jeszcze tylko narysować tam tęczę, jednorożce i lizaki xD

Nie miałbym nic przeciwko gdybyście działali w myśl ,,promujemy DYSKUSJE SPOŁECZNĄ aby usunąć TABU na temat uzależnienia od
@jdhue: Cała ich strona sin.org.pl jest skonstruowana w taki sposób aby nie pisząc ANI JEDNEGO słowa, dać do zrozumienia użytkownikowi że narkotyki są dobre i można je brać.
Brak tam klarownego ,,narkotyki są złe i nie wolno ich brać bo niszczą życie"

Na całej stronie są jakieś imprezy z ładnymi dziewczynami, farbami, koszulkami, ,,celem strony jest zmiana POSTRZEGANIA narkotyków" i stos przykładów osób (nawet ratownika medycznego... Bez imienia i nazwiska) które
@billuscher:

oceniasz inne dragi przez jeden syf który brałeś


Wszystkie twarde dragi niszczą system dopaminowy oprócz grzybów halucynogennych więc o co ci chodzi ?
Nie, ocenianie innych dragów przez jeden syf ma sens bo wszystkie są tym samym syfem

A ci ludzie co poszli do sądu powyżej powinni iść do pierdla. Nie znają granic w tym co robią. Niszczą życie innym
@Ruski_hajsownik99: tak wiem z czego słynie ta "fundacja" xd nie przeszkadzałoby mi to, ale oni promują squatowanie i ćpanie jakiegoś gówno pod przykrywką edukacji. W normalnym kraju taka "instytucja" zostałaby zaorana ale #!$%@? daleko do normalnego kraju.
A czy do narkotyków zalicza się też alkohol oraz tytoń? Bo gdyby ich zakazano to bym się zgodził.


@billuscher: Zdecydowanie jestem za zakazem promocji, jak również negowaniem ich szkodliwości i zagrożenia jakie powoduje alkohol czy fajki. Fakt, że jedno gowno funkcjonuje jako normalność nie usprawiedliwia promocji i legalizacji kolejnego syfu.
@jdhue: kwas jest twardy? Z jakiej planety się urwałeś?
Poza tym widzę jaka prawica jest prowolnościowa można głosić poglądy że nie powinno się szczepić podczas gdy te poglądy są jeszcze gorsze bo wpływają na zarażenie a jak ktoś promuje redukcję szkód to już pajace chcą cancelować
Hard drug to określenie na narkotyk który m.in uzależnia przy kwasie dość trudno o taki efekt XD
@Ruski_hajsownik99 Tylko on określił tak WSZYTSKIE narkotyki ty
@TaDorotkaTaMalusia @topsy-turvy @jdhue @Ruski_hajsownik99 Problemem w całej dyskusji na temat promocji jakichkolwiek substancji (albo braku takiej promocji) jest to, że... nie o tym jest sprawa.
Przedmiotem sprawy jest blokada, od której nie dało się odwołać. Nie dało się też skłonić moderację platformy do wyjaśnienia swojej decyzji.

I dotyczy to nie tylko SIN - ofiarami nieprzejrzystej moderacji była i Konfederacja, i matki karmiące piersią. To w ogóle nie jest kwestia konkretnego tematu.

Wielowątkowe
Wszedłem na waszą stronę internetową sin.org.pl.

Będąc na niej, czytając te treści mozna nabrać wrażenia że narkotyki NIE SĄ złe... Że są wspaniałe. Brak u was czystego, klarownego ,,NARKOTYKI SĄ ZŁE, NIE WOLNO ICH BRAĆ".


@Ruski_hajsownik99: jesteś na profilu Fundacji Panoptykon - organizacji, która zajmuje się ochroną podstawowych wolności wobec zagrożeń związanych z rozwojem technologii nadzoru.
Wspieramy SIN w sprawie przeciwko Facebookowi, bo uważamy, że internetowe korporacje także budują (i zarabiają)
@panoptykon:

I są, cóż, na rękę korporacji


Jasne, w razie problemów mgliście zwal wine na wielkie światowe korporacje jakby od ciebie nie zależało to jakie podejmujesz decyzję w życiu.

Wspieramy SIN w sprawie przeciwko Facebookowi, bo uważamy, że internetowe korporacje także budują (i zarabiają) na społeczeństwie nadzorowanym.


Druga część zdania to absolutna prawda, za to pierwsza jest bezsensowna.
Wejdźcie sami na sin.org.pl.
Czy tam na tej stronie GDZIEKOLWIEK znajdujecie coś NEGATYWNEGO