Wpis z mikrobloga

Onuce coraz bezczelniej śmią podważać oficjalną i prawdziwą, podkreślam prawdziwą narrację wobec wojny. Najpierw Roger Waters, teraz Jeffrey Sachs:

"Pod koniec 2021 roku, gdy urząd prezydenta sprawował już Biden, Putin powiedział: ‘Słuchajcie, zaszliście już bardzo daleko, ale dla nas czerwoną linią jest NATO. Skończcie z jego rozszerzaniem, skończcie z tworzeniem baz wojskowych na naszych granicach, przestańcie dostarczać typy uzbrojenia, które mogą dolecieć do nas w ciągu kilku minut. Podyskutujmy’. Odpowiedź Białego Domu brzmiała: ‘Nie ma o czym rozmawiać. Na temat rozszerzenia NATO też nie będziemy dyskutować’. Dopiero po tym Rosja zaatakowała 24 lutego 2022 roku. I tak wyglądają stracone szanse uniknięcia konfliktu w ciągu ostatnich 30 lat. Dlatego nie robią na mnie wrażenia analizy, według których wojna zaczęła się w lutym 2022 roku od niesprowokowanej napaści Putina. To nieprawda. Wszystko zaczęło się od narastania konfliktu w ciągu 30 lat i ogromnej ilości kłamstw ze strony Stanów Zjednoczonych"

#rosja #ukraina
  • 8
@katuluu: Dokładnie tak było. Amerykanie już wbijali łopaty pod budowę potężnej bazy w Charkowie, a NATO prosiło Ukraińców, żeby szybko składali wniosek o przyjęcie do Sojuszu, bo wszyscy czekają z długopisami i pieczątkami. Putin w ostatniej chwili z tą interwencją zdążył.
A jeszcze ci zachodni imperialiści rozpuścili fejki, jakoby Rosjanie zażądali wycofania NATO do granic z 1997. Śmiechu warte, dobrze, że ta kłamliwa narracja jest teraz obalana.
@katuluu: typy zaatakowały sąsiedni kraj nie będący nawet w NATO w ramach zwykłej wojny kolonialnej, otwarcie mówiąc że chcą wymazać sztuczny naród z mapy i nie mają oni prawa istnieć. A salonowe komuchy z krajów, które nigdy nie poczuły ruskiego buta na szyi jeszcze próbują ich usprawiedliwiać "bo USA", bo złamane słowa. Te budapesztańskie? Tfuuu #!$%@?
@katuluu: gdyby NATO chciało tak zrobić to wystarczyłoby rozlokować rakiety w Polsce lub krajach bałtyckich. Poza tym rakiety hipersoniczne także z innych krajów doleciałyby do Rosji w kilka minut. Więc to bzdury co piszesz.

A bazy natowskie są rozlokowane gęsto bo Rosja od dekad planowala ekspansje na zachód i wszyscy się tego obawiali.

Kupiłeś ruska propagande chłopie.
@katuluu
Pod koniec 1938 roku gdy urząd prezydenta sprawował już Mościcki, Hitler powiedział: "Słuchajcie, zaszliście już bardzo daleko, ale dla nas czerwoną linią jest Gdańsk. Oddajcie nam korytarz do Prus, skończcie z budową umocnień na granicach, przestańcie produkować bombowce, które mogą w kilka minut być u nas. Podyskutujmy". Odpowiedź Pałacu Prezydenckiego brzmiała: "Nie ma o czym rozmawiać. Na temat rewizji granic też nie będziemy dyskutować". Dopiero po tym Niemcy zaatakowały 1 września