Wpis z mikrobloga

#android #xiaomi
Kupiłem Redmi 11s. Telefon jak na moje potrzeby bardzo fajny, niestety doczytałem, że do MediaTek nie ma custom romów. Że MediaTek każe coś sobie płacić za narzędzia. Lipa trochę, w Motorloi bardzo mi się podobało, że po skończonej gwarancji wgrywałem sobie LinegeOS i telefon dostawał nowe życie.
Będzie za jakiś czas custom ROM na MediaTek? Czy raczej nie?
  • 4
@i-marszi: pamiętaj na przyszłość, że nigdy się nie kupuje telefonów z mtk, jeśli chcesz się bawic w custom romy. One nigdy nie będą mieć takiego wsparcia jak telefony ze snapdragonem, nawet ze strony producenta, co xiaomi już pokazywało wielokrotnie.

Ten LinegeOS jest dobry? bo jedyne co mnie nieautorskie romy nauczyły to, że wiecznie coś nie działa


@DonKiciot: LOS jest jednym z najpopularniejszych romów. jeżeli jest to rom z oficjalnej strony
@DonKiciot: Wszystko zależy od tego, jak został przeportowany ROM na konkretny model urządzenia. Korzystam z LineageOS od kilku lat i z pewnością mogę stwierdzić, że sam system jest stabilny (w sensie - aplikacje i funkcje systemowe, itp.). Ale to, czy np. losowo nie przestaje działać Wi-Fi to już kwestia "dostosowania" systemu pod konkretne urządzenie i ten aspekt stabilności nie zależy tylko od twórców ROM-u, ale również od jakości przeportowania ROM-u
@i-marszi: ja specjalnie kupiłem telefon z mediatekiem by co tydzień nie flashować romu
ale jak by co istnieją romy GSI dające się uruchomić na każdym nowszym urządzeniu, w przypadku niektórych urządzeń prędzej znajdziesz romy i ich twórców na 4pda niż na xda