Wpis z mikrobloga

Istnieje jakiś silnik #bmw w roczniku 2008-2012, benzynowy wart rozważenia? I żeby nie był totalnym mułem? XD Szukam jakiegoś komfortowego samochodu do około 40k, optymalnie z automatem i to jest patologia. Macie może jakieś propozycje? Zeby te 150 kunia miało i się jakoś odpychało, a i nie #!$%@?ło co 2 tygodnie? Aktualnie Civic VIII here, auto marzenie, nic się nie #!$%@?, ale jakość spasowania i komfort na trasie to takie trochę XD
  • 13
@WarmWeather: Nie ma nic ciekawego.
e90 - Warty uwagi jedynie diesel 3.0, benzyny wszystkie są awaryjne i ogólnie średnie (335i jest spoko jeśli masz odłożone następne 40k na jego ewentualny remont)
e60 - W tych rocznikach które wypisałeś tylko polifty będą więc sytuacja jak wyżej napisałem, jeśli zejdziesz z rocznikiem to w przedliftach były silniki m54, te są godne polecenia. Problem w tym że będzie bardzo ciężko znaleźć zadbaną sztukę.
f30
@WarmWeather: No też jakiś czas temu szukalem auta w tej cenie i nie ma w czym wybierać za bardzo. Ja ostatecznie zdecydowałem się dołożyć do a4 b9.
Z volvo masz w tej cenie raczej dostępne t5, tylko nie wiem czy to też nie są już za stare auta dla ciebie. Powinno się znaleźć s60, s80 też spoko tylko to już kawał auta. Z silnikiem nie ma większych problemów, rozrząd na pasku,
@WarmWeather: Masz tam silniki TFSI, problem w tym że lata produkcji b8 to czas w którym występowała "wada olejowa". Silnik jest dobry, fajnie to jeździ ale obowiązkowo muszą byc kwity przy zakupie auta, na to że już był przeprowadzony remont silnika. No chyba że znajdziesz taką tanią b8, żeby opłacało się na dzień dobry strzelić remont (w ok 10k cebulionów polskich taka operacja się zamyka). Starsze 2.0TFSI nie miały tego problemu,
@WarmWeather: W miarę się zbiera, dobra kultura pracy. Jego jedyną wadą były jakieś wadliwe łańcuchy rozrządu, chyba po którymś roku to poprawili. Poszukaj w necie, na pewno znajdziesz o tym wzmiankę. Pytanie tylko czy szukasz tej a4 w quattro czy z napędem na przód, bo jeśli bez 4x4 to audi nie ma totalnie nic więcej do zaoferowania względem forda czy volvo. Do tego fatalnie się prowadzi przez rozkład mas - masz