Wpis z mikrobloga

Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

-------------------------------------------------------------------------------

.

.

Na Nandze zmiany. Ostatnio chłopaki liczyli, że potrzebują jeszcze minimum 3 tygodni na górze+ 2,3 tygodnie na pogorszenia pogody etc. Wystąpili nawet o przedłużenie pozwolenia.

Teraz jednak przebąkują coś o wyjściu na szczyt już lada moment.

Pogoda jest nie za dobra, a raczej prognozy- zapowiadają się straszne wiatry.

Rozmowa z chłopakami dotycząca ich planów

Simone z Davidem założyli obóz III

I jeszcze info z dzisiaj

.

.

.

--------------------------------------------------

POGODA na Nanga Parbat tu, przypominam, że należy sprawdzać pogodę na danej wysokości

--------------------------------------------------

LOKALIZATOR noszony przez Pawła tu

--------------------------------------------------

.

.

INNE

- wyprawa na #noszak pisała 27.01, że planują na następny dzień założyć obóz III. Póki co to ostatnia wiadomość

- parę dni temu odbyły się spotkania z ludźmi gór "GÓRNOLOTNI". Dla tych, którzy nie zawitali jest dostępny filmik z części spotkań:

http://www.youtube.com/watch?v=ymC7pM-prUU

- KSIĄŻKI w promocji!, tylko 1.02 można zakupić książkę "Na szczytach świata" za 19zł oraz "Mój pionowy świat" za 24zł.

Strona promocji

.

.

.

KONKURS- podsumowanie i odpowiedzi RUNDA III #gorapytan

-------------------------------------------------------------

A już DZISIAJ o 20 RUNDA IV

Podsumowanie:

1. @hornat89:..............5,5 pkt.

2. @nilhir:................4 pkt.

3. @pete1:.................4 pkt.

4. @gugas:.................2 pkt.

5. @stasiusoyka:...........1 pkt.

6. @jantarka:..............0,5 pkt.

Pytania i odpowiedzi- RUNDA III


W którym roku miało to miejsce, jakiej narodowości była odnaleziona, po czym określono jakiej jest narodowości oraz w jakiego koloru kombinezon była ubrana?


ODP 1995, Bułgarka, kostium różowy. Poznano, że to Bułgarka, a nie Wanda, jak wcześniej sądzono, po tym, że w kieszeni kombinezony znaleziono lek z etykietą po bułgarsku.



O którego polskiego himalaistę chodzi, o której ścianie mowa [na jakim szczycie i od której strony], w którym to było roku i jakiej narodowości był jego partner.


ODP Wojtek Kurtyka, zachodnia ściana Gasherbruma IV, 1985, partner był z Austrii



ODP Elizabeth Hawley, Amerykanka



ODP Mister/ Major Golonko



ODP 1939, zdobyli wtedy 3 dziewicze wówczas siedmiotysięczniki



Jaki wyczyn był ich ostatnim wspólnym oraz w którym roku miało to miejsce?


ODP trawers masywu Broad Peak, 1984



Czyje to buty, z jakiej wyprawy one są i w którym roku miała miejsce ta wyprawa?


ODP Hermann Buhl, Nanga Parbat 1953


.

.

.

Cytat górski na dziś:

-----------------------------------------------------------------------------------

"Aby wypełnić ludzkie serce wystarczy walka prowadząca ku szczytom" Albert Camus

.

.

.

Na fotce wschód słońca widziany z C2, fotka Simone

#nangadream #justiceforall #simonemoro #cytatgorski
hellyea - Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty 

--------------------...

źródło: comment_cj8AgUyg7Ig2MNNnx7gQS5c1hIAqukVw.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Pete1: bardzo tanio, warto skorzystać. Ja już mam obie. Tylko doczytaj dokładnie co i jak, ja rozumiem, że tylko zamówienia złożone 1 lutego się liczą do promocji.

A kiedyś "Mój pionowy świat" kupowałam za 50zł... teraz chyba ze 40 kosztuje. Drugą dostałam, ale tez około 4 dych trzeba normalnie wydać [+dostawy oczywiście].
  • Odpowiedz
@hellyea: właśnie sprawdziłem i "Mój pionowy świat" kosztuje 48-49 zł na allegro, więc przecena faktycznie duża. Z tego co widzę to tak, tylko 1 lutego jest ta promocja, ale nie spieszy mi się, i tak odkładam kupno tej książki już gdzieś od roku, dwa dni mnie nie zbawią, a może dorzucę też do zamówienia "Na szczytach świata".
  • Odpowiedz
@Pete1: nie wiem jak z dostawą, ale za same książki wychodzi 43 zł [!] za dwie nowe, więc taka okazja może się już nie nadarzyć.

Hmmm, ja widywałam Mój pionowy świat za 39zł ostatnio, ale to się zmienia, wiadomo. SIostra przycelowała na Allegro Na szczytach świata za 33zł chyba [bez dostawy], więc różnie bywa, ale nigdy tak tanio jak w tej promocji.
  • Odpowiedz
@hellyea: najtańsza wysyłka 6 zł, priorytet 9, więc wysyłka również bardzo tanio. Ale skoro dwie książki kosztują 43 zł, to warto jeszcze wziąć dedykację od żony Jurka na jedną (10 zł), wtedy za całość zapłacimy 53 zł, a wysyłka od 50 zł gratis. Nie wiem tylko czy na pewno wysyłka gratis obejmuje książki objęte promocją, sprawdzę 1 lutego.
  • Odpowiedz
@Pete1: och dedykacja jeszcze jest od żony Jurka, ja nie mam :( ale kiedyś pojadę do Istebnej to poproszę :D masz rację- lepiej wziąć dedykację a dostawę free [jeśli te książki obejmuje] niz wydać podobną kwotę na dostawę.

Mam za to "Na szczytach świata" z podpisem Malanowskiego.
  • Odpowiedz
@hellyea: o tak, do Istebnej również chciałbym bardzo pojechać. :D Tym bardziej, że domek letniskowy ma tam mój kuzyn, więc jakbym pojechał akurat wtedy, gdy tam będzie, to mógłbym również przenocować.
  • Odpowiedz
@Pete1: zazdroszczę! My planujemy po prostu kiedyś odbić w drodze do Zakopca, ale to jednak sporo benzyny.

A tak BTW- w poniedziałek odbieram książkę Hajzera "Korona Ziemi, nie-poradnik zdobywcy". Podobno Artur bardzo fajnie pisze, a ta książka zawiera dużo ciekawostek. Czytałeś może?
  • Odpowiedz
@hellyea: Niestety nie. Czytałem za to Atak rozpaczy i Hajzer miał bardzo dobre pióro, pisał lekko, ciekawie i z humorem.

Daj znać jak przeczytasz Koronę Ziemi, będziesz miała to wydanie z kolorwymi zdjęciami?
  • Odpowiedz
@Pete1: oj można. Ja mam na razie jakieś 44 książki+ albumy, magazyny, przewodniki etc.

Zazwyczaj to przychodzi falami- jest kasa to kupuję parę sztuk, a potem długo nic. No i jak mówiłam- z czasem jest coraz trudniej, bo wiele się już ma, a w antykwariatach to samo.
  • Odpowiedz