Wpis z mikrobloga

Z Ukrainy obecnie bardzo złe wiadomości o nasilających się atakach Rosji, poszerzaniu ofensywy w stronę Łymana.

Z USA zapowiedź dostarczenia nowego typu amunicji jakichś tam pocisków małych mocnych, wszystko jedno, nie znam się na tym i wy też nie. Ciekawe czemu rok temu nie można im było tego dać, ale za tydzień tak. A potem znowu coś.

Jak ktoś serio nie widzi, że Ukrainie jest dozowana broń małymi łyżeczkami, tak aby umierały obie strony po równo, to jest ślepy. Ruskich nie szkoda, ale Ukraina daje się wciągać w pełne unicestwienie swojego kraju.

Ciekawe czy bohaterzy z wykopu chcieli by, żeby u nas w razie jakby co, prezydent zamknął granicę i ogłosił obronę totalną, do ostatniej kropli krwi.

#ukraina
  • 38
@JPRW: Odpowiadam: obecnie już absolutnie żadna. Ale wcześniej droga była możliwa - powrót do identycznej sytuacji jak przed majdanem. Czy byłoby im dobrze? Nie. Ale mieliby kraj. Teraz po prostu umierają, każdego dnia, setkami.

Jak jesteś za słaby by się obronić, to masz dwa wyjścia: układanie się lub samobójstwo. Ja wiem, że romantyzm wojenny w nas silny i takie bohaterskie samobójstwa nas Polaków strasznie ruszają - powstania warszawskie itp, ale tymczasem
@JPRW: Poza tym zignorowałeś zupełnie meritum mojego wpisu. Obecnie zachód daje broń w porcjach paliatywnych. My wszyscy dajemy dokładnie tyle, by obie strony umierały po równo. To popierasz?

Albo im pomóżmy tak, aby wygrali, albo niech się poddadzą, bo to co teraz się dzieje to podżeganie do samóbjstwa.
@NieistotneKto: Ukraina w nic się nie wdaje wciągnąć, musi walczyć w wojnie o przetrwanie państwa jak i całego narodu. rosja, jej władze i propaganda twierdzi, ze nie tylko nie ma państwa ukraińskiego ale także narodu Ukraińskiego.
W co się wdaje wciągnąć Ukraina? Ukraina walczy czym dysponuje a gra jest o najwyższą możliwą stawkę. Nie ma innego wyjścia.
Sojusznicy Ukrainy z tą strategią gotowania rosyjskiej żaby przesadzają i niepotrzebnie podchodzą do tematu
Po 1 Ukraina na początku agresji nie była w NATO, więc niech się cieszy, że cokolwiek dostaje.
2. Nie chciałbym mieć mocno uzbrojonego kraju w swoim sąsiedztwie, który może wykorzystać pomoc kraju w swoim interesie np. zaatakować kraj sąsiedni po wygranej wojnie z agresorem.
3. Wywołana tu Ameryka ma wiele "problemów" własnych z innymi krajami (np. Chiny, Indie, Rosja) i wewnętrzne.
4. Nie oddaje się wysokozaawansowanej technologii stronie, która nie ma szans
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: A mimo to uważam, jak napisałem, że kraj bez zdolności obronnej powinien się poddać i kultywować swoje tradycje bez umierania.

I nie, to, że my dawkujemy Ukrainie naboje to nie znaczy, że ona ma zdolności obronne. Ukraina obecnie już nie istnieje bez zapomogi z zewnątrz, kraj już upadł - do tego stopnia, że mężczyzn trzeba w nim trzymać siłą jak niewolników.
Ale wcześniej droga była możliwa - powrót do identycznej sytuacji jak przed majdanem


@NieistotneKto: Nie było takiej możliwości, bo sytuacja przed Majdanem była sytuacją tymczasową, co może wtedy nie było widoczne, ale teraz jest oczywiste. Majdan wybuchł dlatego, że prorosyjska władza odrzuciła opcję integracji europejskiej. A odrzuciła dlatego, że Rosja uznała, że Ukraina jest jej wyłączną strefą wpływów. Dotychczasowa sytuacja czyli polityka wielowektorowości, dryfowanie raz w stronę wschodu a raz zachodu
@NieistotneKto: nawet jedna Polska kula jaka przez dobrą wolę idzie w pomoc temu reżymowi Ukraińskiemu - to już jest katastrofa całego ruchu patriotycznegoPolskiego. Nie wiem o jakiej silniej prawicy w Polsce wcale może iść gdy banderowcy dostają Polskie czołgi. Węgry okazali się silni. Wam trzeba brać z nich przykład.
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: masz zostaćPOLAKIEM. A Polak nie mówi "chwała Ukrainie". Polak zwycięstwa banderowców nie chce. Polak nie daje impomocy. Chodzi o banderowcach, a nie o obywatelach Ukrainy wcale.
Najlepsze co możecie zrobić dla Ukrainy, to zrobić żeby ten Zieleński zaakceptował peremowiny o pokój. By ludzie z dwóch stron przestali ginąć.