Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że sprawa została zamieciona pod dywan.


@multiwitamina: Bo tak właśnie jest.
Ja nadal nie wierzę, że paliwo z s300 było wstanie zrobić krater o wielkości koparki + troszke więcej.

Taka była narracja śledztwa ostatnio.
Spadła rakieta, lecz ładunek nie wybuchł tylko paliwo w zbiorniku.
Na jakim etapie stanęło śledztwo w sprawie rakiety, która spadła na Polskę? Ktoś się przyznał? Ktoś przeprosił? Mam wrażenie, że sprawa została zamieciona pod dywan.


@multiwitamina: Jedna z rakiet była ruska to i zamiecione pod dywan. Proste. Nikt nie chciał wtedy oficjalnego uderzenia ruskiej rakiety w teren NATO kiedy NATO od zawsze mówi o obronie każdego metra terenu sojuszu. Chcieli wszystko zwalić na Zełenskiego ale nie dał się wyruchać i musieli
@multiwitamina: to nie jest teoria spiskowa, nie dawało ci do myślenia jak bardzo się ukraińcy zapierali, że to nie ich i że są w stanie to udowodnić? A od momentu zdarzenia minęło wiele godzin zanim ktokolwiek z rządu chciał w ogóle to komentować? Moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że faktycznie jedna z rakiet była ruska, ale poszedł błyskawiczny rozkaz od amerykanów żeby to zwalić na ukraińską opl żeby nie doszło do
Przecież to nie jest ważne. Z informacji wynika, ze to była ukraińska rakieta wiec dziwny jest brak jakichkolwiek przeprosin


@multiwitamina: Nie dziwny jest brak przeprosin skoro Polska strona oficjalnie nie przedstawiła wyników śledztwa zapowiadajac je jakiś czas temu bodaj za pare miesiecy. Gadki jakie były w stylu prawdopodobnie taka rakieta itp. daja Ukrainie pretekst do braku odnoszenia sie do sprawy.
@multiwitamina: mordo Amerykanie, jak i minutę później, dokładnie wiedzieli co się stało w momencie gdy rakieta wybuchała. Ale pierwsza wersja a rosyjskiej rakiecie im nie pasowała bo wymuszała reakcje NATO.
Po wielogodzinnych naradach, spotkaniach, oględzinach miejsca wypadku stwierdzili ze zagrają kartą że to Ukraińska rakieta, tyle tylko że Ukraińcy nie mają powodu żeby się do tego przyznać i grać w te grę.

Najbardziej zalosne są komunikaty "trzeba dokładnie wyjaśnić sprawę, badamy