Wpis z mikrobloga

Jakie są minusy mieszkania na parterze? Patrze sobie na mieszkania w pewnej dzielnicy Krakowa i większość mieszkań dostępnych z rynku pierwotnego są na parterze. Nie wiem czy to przypadek czy po prostu ludzie nie chcą kupować mieszkań na parterze, co może być powodem? #nieruchomosci
  • 7
@rickrickrick: mieszkałem na parterze i widzę przewagę plusów. Tyle, że to był parter podwyższony, taki na półpiętrze i lekko odsunięty od chodnika. I to była wielka płyta, 4 piętra, więc troszkę inaczej niż się teraz buduje.
Z plusów przy wielkiej płycie: ciepło z pomieszczeń w piwnicy (szczególnie jak pod salonem trafi się suszarnia, wtedy podłoga ciepła w zimie), ciepło kiedy sąsiedzi nad nami grzeją, bo piony ciepłownicze się nagrzewają. Blisko do
@rickrickrick: u mnie w powiatowym, w nowym budownictwie był przypadek znajomej, gdzie gość wszedł przez balkon i chodził po jej pokoju/mieszkaniu kiedy ona spała w nocy. Masakra. xd
Do tego komary (na wyższych piętrach mniej jest robactwa), obszczymurki, psy będą Ci szczać na balkon, pety z góry, hałasy, spaliny, zero prywatności - całe osiedle będzie Ci kibicowało przy waleniu konia dzieciaki Ci rzucą butelką w okno. Ukradną Ci z balkonu leżaki/parasole/cokolwiek.