Wpis z mikrobloga

Bagieta skomentował zatrzymanie Gohy oczywiście opierając się na urywku jak Goha siedzi już zakuta i tłumaczy kolegów po ex-fachu, że Goha nie wykonywała poleceń i oczywiście można zabrać ją na izbę XDDDD Rzetelność.
Panie ex-policjancie, proszę się dokształcić: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 10 marca 1979 r. w sprawie izb wytrzeźwień. §  3.
Do izby przyjmuje się osoby nietrzeźwe, które swoim zachowaniem zakłócają spokój lub porządek publiczny albo dają inny powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, a także osoby nietrzeźwe znajdujące się w miejscu publicznym w stanie zagrażającym ich zdrowiu lub narażającym je na inne niebezpieczeństwo.

Od kiedy mieszkanie to miejsce publiczne? XD I jakie zagrożenie stanowiła siedząca na fotelu pijana baba? XD

#danielmagical #patostreamy
  • 31
@Derasot
widać, że pies młody kamery zobaczył i strugal bohatera xD.
Fas jakby nie był Fas mógłby za tą interwencje mu nieźle koło dupy zrobić, ale jest jak jest xD
@Derasot: bagieta ujową analize wypuscil, opuscil bardzo wazny moment CZEMU goha zostala skuta... zaczal od momentu kiedy ona juz na ziemi lezy w kajdanach XD wstyd bagietson
@Derasot: Dla mnie to jest ciekawe zagadnienie, bo z drugiej strony art. 40 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmu mówi:

1. Osoby w stanie nietrzeźwości, które swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób, mogą zostać doprowadzone do izby wytrzeźwień lub placówki, podmiotu leczniczego albo do
@Derasot: bagieta to półgłowek jak większość tych bezmózgów co tam trafią. Jest tylko tylko leciutko ponad wyżej średnią tych co trafiają do police i bardziej ogarnięty wygadany w kwestiach social mediów. Czego wy się spodziewacie po tym typku XD
@jeikobu__: masz rację, dzięki. Choć przepis jest tożsamy.
Ale czy przypadkiem ten art. i ust. 1 nie stanowi, że osoba dająca powód do zgorszenia w miejscu pracy (miejscu publicznym) zagraża życiu lub zdrowiu swoim lub innych może trafić na izbę? Nie ma tam słowa "lub", a jest przecinek, więc te okoliczności i zagrożenie muszą występować we wspomnianych wcześniej miejscach.
@Derasot: Jest odwrotnie. Przecinki separują "podpunkty". Czytać należy to następująco:

Osoby w stanie nietrzeźwości, które:

- swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy,
- znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu,
- zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób

mogą zostać doprowadzone do izby wytrzeźwień lub placówki, podmiotu leczniczego albo do miejsca zamieszkania lub pobytu.

Bardziej zastanawia mnie, która z tych przesłanek mogła być
@Derasot: Jak już tak bardzo chcesz żonglować przepisami to zacznij lekturę od art. 40 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. A cytowane przez ciebie "Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 marca 1979 r. w sprawie izb wytrzeźwień." ma aktualny status : uchylony
Po co pisać jak się nie wie?
Jeśli by to była moja interwencja to na 99% bym Gohy ani nikogo z domowników nie zabrał do wytrzeźwienia,
@niebiesko-niebieski: Czytałeś moje komentarze? Sam pisałem o tym, że rozporządzenie cytowane w poście utraciło moc prawną. Sam też cytuję przesłanki z art. 40 ust. 1 UWTPA i to nad nimi dywaguję. Miło jednak, że ktoś podobno zajmujący się pracą w policji potwierdza moje podejrzenia, że do spełnienia żadnej z nich nie doszło.
@Derasot: Magical mówił że "napisal do sierżanta bagiety i on mu pomoże" Jak napisałem że ruda bagieta wystawi wała na ten patologiczny odpad i jeszcze jej pałką #!$%@?ć powinni to magicalowe podciepy mnie zaatakowały że #!$%@? się znam i bagiet danielkowi pomoże bo bagiet nie lubi policji xDDDDDDD
@niebiesko-niebieski:
Jezu, przecież zapis art. 40 jest praktycznie taki sam jak to co przytoczyłem xD Nie zmienia w mojej ocenie uprawnień, ale możesz wykazać gdzie daje uprawnienie do zabrania na izbę osoby nieagresywnej z własnego mieszkania.

"Osoby w stanie nietrzeźwości, które swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób, mogą