Wpis z mikrobloga

#wiedzmin #wiedzmin3 #gry #fotogrametria

Model 3D z gry jako Geralt stworzony za pomocą zrzutów ekranu i fotogrametrii wygląda jak Jezus po drodze krzyżowej, albo włóczęga jakiś.
Przynajmniej próbowałem.
Jakby ktoś był ciekaw, trzeba przerobić zrzuty z .png na .jpg i dodać właściwości takie jak jednostka przysłony długość ogniskowej maksymalną przysłonę i długość ogniskowej dla 35mm.

Podaje zaklęcia:

ZMIANA ROZSZEŻENIA Z PNG NA JPG ZA POMOCĄ IMAGE MAGIC:
C:\Users\Komputer\Desktop\FOTOGRAMETRIA\001_PROGRAMY\IMG_MAGIC\ImageMagick-7.1.0-58-portable-Q8-x64\magick.exe mogrify -path C:\Users\Komputer\Desktop\FOTOGRAMETRIA\003_ZRZUTY_JPG -format jpg "C:\Users\Komputer\Desktop\FOTOGRAMETRIA\002_ZRZUTY_RAW\*.png"

DOPISANIE EXIF DO PLIKU:
C:\Users\Komputer\Desktop\FOTOGRAMETRIA\001_PROGRAMY\exiftool.exe -Make="WINDOWS" -Model="WINDOWS 10" -FNumber="4.0" -Flash=Off -MeteringMode=Multi-spot -FocalLength="1.5" -ExposureTime=125 -ISO=800 -ExposureCompensation=0 -MaxApertureValue=4 -FocalLengthIn35mmFormat=0 -overwrite_original -r "C:\Users\Komputer\Desktop\FOTOGRAMETRIA\003_ZRZUTY_JPG"
Pobierz F.....b - #wiedzmin #wiedzmin3 #gry #fotogrametria

Model 3D z gry jako Geralt stworz...
źródło: Bez tytułu
  • 7
@fuul7: Program który użyłem to Agisoft Metashape.
I troche źle ustawienia były, bo sklejał za szeroko. Było ustawione 40mm to jest chyba zgodność, a można 1mm albo mniej.
Tylko znów miał wodogłowie, da się to zrobić ale trzeba posiedzieć. I mieć więcej zdjęć.
@fuul7: No i informacji o ogniskowej, długości przysłony, i długości przysłony dla kliszy 35mm.
W przypadku zrzutów wychodzi na to, że musi być 0. Jak dawałem inne wartości, to zamiast skupiać się na Geralcie, rozstrzeliwało go na zewnątrz.