Wpis z mikrobloga

#ratownictwo Dwa pytanka:
1.Jakie są wskazania do wysyłania karetki z lekarzem ratownikiem? Jak moja Babcia miała wylew,to przyjechał właśnie zespół trzyosobowy z lekarzem.Ojciec dzwoniąc na pogotowia powiedział,że Babcia nie kontaktuje,ciężko łapie powietrze i stan jest agonalny.(Wylew był prawdopodobnie w nocy i przeleżała tak 10 godzin,zmarła 2 dni później w szpitalu)

2.To trochę obrazoburcze i chamskie pytanie,ale mam rozumieć,że zespół ratownictwa może się składać z dwóch ratowników bez matury,bez studiów po prywatnej,policealnej gówno-szkole ratownictwa medycznego? Wszak połowa naszej kadry to właśnie ratownicy po dawnych,nieistniejących już szkołach policealnych. I czy to waszym zdaniem okej,że w 2023 roku ludzie życie ratuje człowiek bez studiów medycznych?
  • 2
@pracze-odrzenskie
Gówno zarabiają to gówno ratownicy. Byłem na fajnym szkoleniu BHP i ratownik powiedział, że jeżeli uważasz że sytuacja jest nagła i jest taka możliwość to wsiadasz w auto i bierzesz tą osobe do szpitala. Karetka musi przyjechać w jedną i w drugą stronę. To jest dwa razy dłużej