Wpis z mikrobloga

Prosta antena double biqad średnio starannie wykonana do jakiegoś taniego extendera(wzmacniacz wifi) comfast za 50zł. Efekt? Zasięg wzrósł z 80-100m do ponad 400m gdzie po drodze są drzewa więc urządzenia się bezpośrednio nie widziały a odbiorcą był leciwy smartfon xiaomi mi 9t pro - i tutaj raczej leżał problem w dalszym zwiększeniu dystantu bo anteny/nadajnik w telefonie są słabe, a jak wiadomo, żeby odebrać internet trzeba też wysłać zapytanie i pakiety kontrolne. Telefon widział extendera ale extender nie widział telefonu. Na dystansie 400m pokazywało 4/5 kresek wifi prędkość około 2-3 Mb/s, gdzie przy samym extenderze jest 20 Mb/s.
Dorobić taką samą antene z drugiej strony extendera, dodać reflektory. Jako odbiorcę dać drugi taki sam zmodyfikowany extender i myślę, że ponad 1km siądzie jak nic. #ubiquiti może się schować ze swoimi antenkami za 2000zł.

#zrobtosam #diy #majsterkowanie #wifi #siecikomputerowe #sieci #komputery #pcmasterrace #informatyka
szyx22 - Prosta antena double biqad średnio starannie wykonana do jakiegoś taniego ex...

źródło: antena

Pobierz
  • 15
@szyx22: Mam na jednym z kominów wiszącą bez celu UBNT M2, jak włączę tryb AP, wyłączę airmax czyli czysty tryb N, przy nielegalnej mocy nadajnika 26 dBm telefon galaxy note 8 łączy się do tego z 1450m i widzi AP z sygnałem -65 dBm a AP widzi telefon z sygnałem -79 dBm, wszystko przy widoczności optycznej. Gdyby nie wszechobecne bagno w 2.4 GHz i poziom tła był -120 dBm a nie
@szyx22: zwykły drut miedziany przylutowany tam gdzie powinny być mały drucik i taki zysk na sygnale?
Co to za drut i mógłbyś jakieś wymiary gięcia tego drutu podesłać

Nie znam się, a moje kamery potrzebują czegoś takiego :)
@szyx22:

Super projekt. Masz manuala jak zrobić taką antene(wymiary, jaki drut).

Dziadkowie mieszkają 200m dalej, wystarczyłby im Internet 15Mbit/s, tak mogliby mi się dołożyć do rachunku ;).

Są takie repeatery z odłączanymi antenami aby niczego w nich nie modyfikować?