Wpis z mikrobloga

@widmo82: Linia trendu zawsze jest narysowana idąc przez dwa największe następujące po sobie dołki czy górki, a tutaj pierwszy dołek zaznaczyłeś od początku wypełnienia świecy zamiast od jej najniższego poziomu w cieniu
@J-R_Cooper: oj z tym "zawsze" to bym nie przesadzał, metod rysowania linii jest wiele. jedyni rysują po cieniach na kazdym interwale, inni tylko od D1 a jeszcze inni ich nie uwzgledniają. I warto tez pamięać, że AT to nie apteka. Może jutro EMA21 wybroni ten trend. Nizej to EMA55 ciut ponizej 1800
@widmo82: Rozumiem Twoje podejście, ale ja na długo zerwałem z liniami trendu, bo nie działały, aż do momentu w którym dowiedziałem się, ze źle je rysuje. Dowolny sposób sprawia ze będziesz otrzymywał fałszywe sygnały wybicia/przebicia, rysowanie od najniższych/najwyższych punktach w cieniach bardzo mocno minimalizuje właśnie te fałszywe sygnały, ponadto, jak w Twoim przypadku, dostaniesz wcześniej sygnał o złamaniu trendu. Zachęcam, popróbuj przez tydzień, a zobaczysz, ze dużo pewniej poczujesz się w