Wpis z mikrobloga

#offroad #motoryzacja

Chciałem zamontować sobie osłony na silnik i reduktor i znalazłem nawet sobie konkretne osłony na necie. jednakże w opisie aukcji jest informacja, że produkt nie posiada homologacji. Osłony podwozia muszą też mieć homologację? jestem całkiem zielony jeżeli chodzi o offroad, dopiero zaczynam, słyszałem, że zderzaki i mocowania na wyciągarki muszą mieć homologację innaczej będą problemy z przeglądami czy podczas ewentualnego wypadku ale osłony? to mi się wydaje trochę absurdalne i teraz pytanie czy na aukcji jest napisane, że produkt nie posiada homologacji a żeby zgodnie z przepisami jeździć po drogach powinien mieć czy po prostu jest napisane, że nie ma ale nie musi być? ma ktoś może wiedzę w tym temacie? zdjęcie dla widoczności.
FircykPiecyk - #offroad #motoryzacja 

Chciałem zamontować sobie osłony na silnik i r...

źródło: temp_file.png4446219555339630445

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
@FircykPiecyk: Myślę, że w przypadku osłon to nie ma żadnego znaczenia. Nikt nie powinien robić problemów z tym.
Inaczej wygląda sprawa ze zderzakami - jeśli auto jest starsze niż 2007r, to możesz montować bez homologacji (przynajmniej teoretycznie) i przy przeglądzie nie powinno być problemów, no ale wypadku to raczej lepiej wtedy unikać - szczególnie z udziałem pieszych :)
Inna sprawa jest taka, że nie ma na rynku zderzaków stalowych z homologacją
  • Odpowiedz