Wpis z mikrobloga

Mam problem. Fachowiec wykancza mi mieszkanie w nowym bloku, oddane dopiero od dewelopera. Aktualnie lazienka. Folia w plynie polozona w miejscu kabiny, wg specjalisty na reszcie podlogi to strata pieniedzy.
Plytki gres 60x60 sciana, gres ala drewno podloga, klei wszystko na "placki". Na plytke daje mala warstwe kleju, na sciane takze, po czym placek, na podlodze dosc gesto, ale dalej placki. Wszedlem z nim w dyskusje, ze powinno byc na grzebien, chocby z powodu wchodzenia wody w szczeliny jak i pekanie. Mowi, ze bedzie dobrze, robi tak 20 lat, fugi uszcelnia calosc i nic sie nie bedzie dziac. Dodatkowo wg niego musi tak robic z powodu grubych paneli - panel 10mm, podklad 3mm. Gres 9mm. Czy jednoznacznie fachowiec nie ma racji? Czy takie postepowanie jest dopuszczalne?

Dodam, ze fachowiec to mąż znajomej z pracy. Nie chce robić jakiejs wielkiej imby, jesli w takim wypadku jest to dopuszczalne.
Generalnie wg mnie nie jest. Stad dluga rozmowa z nim narazie przez telefon.

#remontujzwykopem #remont #remonty
  • 17
@emil-hogan: z folia w plynie ma racje, a co do kleju to zalezy. "Placki" sa dopuszczalne o ile plytka ma wystaczajaco kontaktu z podloga poprzez klej. Sa asy co klada male "placki" na rogach a reszta nie ma kontaktu. Powiedz mu, zeby odkleil jedna przy tobie podczas kladzenia i jak zobaczysz, ze ok 80% plytki ma kontakt to wszystko jest ok. 100% kontaktu jest wymagane tylko w przypadku tarasow.

Edit: dodam
@emil-hogan: wziąłeś go do roboty i ma robić tak jak ty chcesz, może mieć jakieś sugestie i coś Tobie doradzić, ale koniec końców ma robić tak jak ty chcesz, i nie dawaj się łapać na takie zagrywki typu „ja tak robie 20 lat” może 20 lat robi zle ? Znam te branże na wylot, najgorszy typ fachowca to właśnie narcystyczny buc, akurat płytek nie kładę, ale nawet ma jutubie każdy majster
@emil-hogan: są kleje (choćby Atlas), które mozna klasc na grubsza.warstwe tak jak w Twoim przypadku.

To Ty płacisz za klej przecież.

Folia w bloku i tak popęka z tego co się orientuje.
Brodzik czy odpływ liniowy?
@wdmeister: dzięki, generalnie jesli jest to dopuszczalne to nie bede juz dalej drazyl tematu, napisze tylko aby pozostale 1/4 prac wykonal na grzebien.
Na szczescie robi jak mowisz, cienka warstwa kleju na sciane i na plytke, akurat przypatrywalem sie temu. Sam kiedys kladlem w domu to nawet nie myslal bym o kladzeniu na placki.

@ProDziekan69
Chodzi o to, ze wykonal juz 3/4 prac. Jesli to jest dopuszczalne to szkoda isc na
@ms86: brodzik 80x120. Z folia dlatego machnalem reka i dalem spokoj. Z tymi plytkami natomiast zaskoczyl mnie mocno. Do tej pory sadzilem, ze tylko grzebien i nic innego. Uzywa atlasa, ale nie wiem jakiego, jeszcze paragonow mi nie dal. Wydaje mi sie ze jedbak roznica poziomow jest mala, 10mm+3mm przedpokoj, lazienka gres 9mm + klej
@Smarek37: wiem, ze generalnie panuje taka zasada, placki zle. Pytanie czy zawsze, jak wyzej byly zdania tez przeciwne. Uwazasz, ze wykonawca powinien zerwac aktualnie wszystko i od nowa klasc?
@Smarek37: Co ty chlopie pieprzysz. Wiesz w ogole po co sie robi na grzebien? Jesli plytka ma wystarczajacy kontakt z podloga poprzez klej to i mozna nawet reka go nakladac.

@emil-hogan: Nie przybieraj sobie do glowy. Jesli jest wystaczajacy kontakt z podloga nic nie bedzie sie zlego dziac. Grzebien to nie jest jakies magiczne narzedzie. A jesli chodzi o ta folie w plynie to jeszcze nie slyszalem, zeby ktos cala
@kwiateusz: placki na szczescie po killa na calej plytce, na oko, powiedzialbym ze wypelnienie moze byc tak z 70-80% na podlodze. Zerwe jedna przy nim i sprawdze. Na scianie juz z 50%, ale tez nie jest to placek jeden, tylko kilka na plytke.

@wdmeister Dziekujez pogadam z wykończeniowcem na zywo w poniedzialek i tyle.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Smarek37: nie rozsmieszaj mnie. Moze idz na elektrode i tam medrkuj. Moj ojciec ma 15 lat doswiadczenia w niemczech i 20 w polsce. Ja robilem z nim przez wiele lat. Robilismy lazienki za 100k, plytki od najmniejszych do takich ktore trzeba we dwoch klasc. Kazdy klient byl zadowolony. Po latach czasem ktos dzwonil, ze plytki na tarasie sa w idealnym stanie tylko by chcieli, zeby silikon wymienic (po kilku sezonach silikon
@wdmeister: nie chce mi się nawet czytać tego co tam nagryzdałeś więc powiem ci krótko. Przeczytaj wpis ze zrozumieniem. Panel 10mm podkład 3mm, płytki 9mm pozostaje 4mm na klej. To nawet na grzebień byłoby trudne do zrobienia bo przy formacie 60*60 8mm to już ryzyko, a ty z plackami tam wyjeżdżasz. Placki na podłodze to totalna patologia A łazienek mam na koncie więcej niż ty lat, bo ludzie tyle nie żyją.
@Smarek37: oczywiscie, ze nie bedziesz czytal, bo jestes typowym madrala jak Ci z elektrody. Juz po tym debilnym tekscie, ze trzeba zrywac plytki bo na grzebien nie polozona wiadomo z kim mamy do czynienia.
@wdmeister: bo jak się coś #!$%@?ło to się to poprawia proste. Potem za rok rogi ułamane bo jakiś uj sobie poszedł na łatwiznę i na placki yebał. Właśnie takie typy psują nam opinię w branży