Wpis z mikrobloga

wpadłem wczoraj po biegu na basen i saunę. Akurat byłem w wielkim mieście i się zdziwiłem, bo pierwszy raz zobaczyłem w saunie nagą kobietę. Czy zamieszkując duże miasto - takie jak Warszawa, Kraków czy Poznań gdzie większość z nas jest anonimowa dla drugiego człowieka sprawia że jesteśmy odważniejsi w podejściu do nagości? Czy po prostu w natłoku tylu osobowości prędzej znajdują się tu osoby, które z nagością nie mają problemu? Bo co innego, jak saunujesz w mieście z któego każdy wyjeżdza i wjeżdza, a inaczej, gdzie jesteś w miejscowości gdzie każdy każdego optycznie zna.

Takie przemyślenia nachodzą mnie po weekendzie. Po wczorajszym saunowaniu w Wielkim Mieście zauważyłem, że nawet kobiety nie mają oporów by w pełni korzystać z uroków tego typu kompleksów odnowy biologicznej. W 30to tysięcznym mieście gdzie mieszkam na codzień jest to raczej nie do pomyślenia (z nielicznymi wyjątkami). A może to młodzi, nowi i roczniki 85+ które przestały biegać do kościółka przełamały impas nagości i spermiasrtwa? Czytałem ostatnio że obecnie wszak 30% ludzi do 30roku życia uważa się za przjaznym frakcjom naturalistów czy nudystów, w poprzednich pokoleniach poparcie dla nich było znikome, na poziomie 5% i gorszyło dużo mocniej #nagosc #sauna #logikarozowychpaskow
  • 2
Wydaje mi się, że wiele zależy od zwyczajów panujących w konkretnym miejscu (basenie/saunarium), nawet w Warszawie jest różnie. Dla przykładu na Wawrze absolutnie wszyscy saunują w strojach kąpielowych. Strasznie dziwnie się czułem będąc w samym ręczniku. W Warszawiance kobiet jest mało i zawsze zakryte. Faceci w większości też, ale w Sante jest już dużo większa swoboda.
Tu nie chodzi o to czy małe czy duże miasto... Do sauny należy chodzić bez strojów kąpielowych. Poczytajcie co się dzieje z tym materiałem strojów kąpielowych w temperaturze 90/100stC. Do sauny suchej zdjąć, owinąć się bawełnianym ręcznikiem a do parowej bez, no bo i tak tam jest duuuuuza wilgotosc to ten ręcznik i tak będzie mokry, a po za tym, spłukujemy siedzisko przed więc tym bardziej ręcznik nie potrzebny.