Wpis z mikrobloga

"Po prostu kebab" na Północnej (Maślice)

---------

Normalnie nie wiedziałbym w ogóle, że takie coś istnieje ale widziałem niedawno na tym tagu kilka wpisów na jego temat i przypadkiem byłem w okolicy więc postanowiłem sprawdzić jak to smakuje. Zamowiłem kebab w bułce i na początek warto zaznaczyć, że jest to dosłownie bułka - taka jak do burgerów

Mięso - były dwa rodzaje: kurczak oraz drugie, zwane "golonką". Zamówiłem oba, kurczak w miarę spoko, to drugie bardzo tłuste i dość jałowe w smaku. Podejrzewam, że jakościowo te mięsa mogą być faktycznie lepsze niż tradycyjna kebabowa mielonka, natomiast sposób ich przygotowania imho pozostawia wiele do życzenia. Generalnie smaku w całej potrawie było niewiele

Bułka - jw. normalna bułka do burgera, na wierzchu ziarna sezamu, sucha, w zasadzie tyle o niej

Warzywa - kilka plasterków ogórka, pomidora, trochę zieleniny, wszystko zalane ogromną ilością sosu, smak warzyw w zasadzie niewyczuwalny

Sosy - są 3 do wyboru, ja zamówiłem czosnkowy i ostry. Generalnie te sosy dominują smak całości, jest ich w mojej ocenie co najmniej dwa razy za dużo. Co do ich smaku to też szału niestety nie ma

Ludzi praktycznie nie było, ale już jak wychodziłem to obsługa informowała że czas oczekiwania wynosi 20 minut pomimo dosłownie pustego lokalu więc być może mają sporo zamówień na dowóz lub po prostu czegoś akurat nie ogarnęli

Rachunek: 33 PLN za sam kebab

Podsumowując, nie rozpracowałem na czym (poza ofc nazewnictwem xD ) polega "rzemieślniczość" tego miejsca i generalnie jestem rozczarowany. Jedyną kraftową rzeczą w tym lokalu są ceny - iście rzemieślnicze, nieadekwatne do prezentowanej jakości. Nie poszedłbym tam drugi raz nawet gdybym miał to miejsce naprzeciwko domu, a co dopiero jechać tam specjalnie po to aby zjeść. Jest to w mojej ocenie zwykły, osiedlowy kebab z dorobioną otoczką "rzemieślniczości" - całość o jakości przeciętnej ze wskazaniem na niską, mocne 3,5/10.

Z plusów tyle, że pierwszy raz od chyba czterech lat byłem na Maślicach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#jedzenie71 #wroclaw
kyloe - "Po prostu kebab" na Północnej (Maślice)

---------

Normalnie nie wiedziałby...

źródło: IMG_5167

Pobierz
  • 5