Wpis z mikrobloga

Cześć! Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej do kompletu z procesorem Ryzen 5800x3D, 16GB ramu i MSI MPG B550 GAMING PLUS. Początkowo zakładałem budżet w wysokości od 3 do 4k ale z tego co kilku Mirków mi odpowiedziało ten budżet nie ma za bardzo sensu na dzisiejszym rynku.

Zastanawiałem się nad kupnem któregoś z RTX4080 i mocno zastanawiam się czy to będzie w ogóle dobra opcja i jeżeli tak to jaki nie referent wchodzi w grę? Wolę dopłacić te 500 złotych i mieć porządną kartę od porządnego producenta z porządnym i cichym chłodzeniem. Co byście obecnie polecali?

P.S Granie w 4K byłoby super, ale głównie mocno mi zależy na 2K.

Pozdrawiam!

#pcmasterrace #komputery
  • 6
@Skwareczek: Jak chcesz brać używkę to tak, jak nówkę to imo nie i raczej poluj na 4070/4080. Sam brałem w listopadzie półroczną 3090 za 3,3k zł i do 2k + vr jest super, do 4k na TV też jest git. Ale teraz nie wiem jakie są ceny.
@Moted: Rozglądam się własnie za nowymi 4080 ale nie wiem na którego producenta patrzeć. Wiesz może który z nie referentów jest polecany a którego powinienem unikać? Pozdrawiam