Wpis z mikrobloga

Ile czasu może się ładować stary solar Seiko? Leżał na parapecie półtora dnia – fakt, że dni krótkie i słońca jak na lekarstwo – i zaczął chodzić (symbolizując podwójnym przeskokiem sekundnika niski stan baterii), ale nie utrzymał czasu, a wieczorem stanął całkowicie. Czy to jest normalne?

Model SNE277P1, chyba sprzed 10 lat.

#zegarki #pytaniedoeksperta
Pobierz xniorvox - Ile czasu może się ładować stary solar Seiko? Leżał na parapecie półtora d...
źródło: seiko-SNE277P1
  • 4
@Man_of_Gx: @Rinter Dzięki koledzy, sprawdziłem czas ładowania dla tego modułu i kilka godzin w sztucznym świetle powinno wystarczyć, żeby zegarek pochodził przynajmniej dobę. A on leżał cały dzień na parapecie w świetle dziennym, a wieczorem zdechł, więc akumulator pewnie jest padnięty ze starości.
No trudno, odeślę zegarek albo poproszę sprzedawcę o poważny rabat na wymianę.
@xniorvox
w świetle dziennym nie naładujesz za szybko. natomiast w świetle słońca już tak. wszelkie lampy sobie daruj bo szkoda czasu. niech cię Bóg broni przed próbami z latarką a już szczególnie diodową.
mój całkiem nowy Citizen do pełnego naładowania potrzebował kilka słońca na parapecie. jak go trzymałem na świetle dziennym ale bez słońca nie lądował się do końca