Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakieś pomysły - jutro mamy (zarząd wspólnoty kamienicy) spotkanie z deweloperem-budującym się obok.
Moje mieszkanie np. ma w tamtą stronę okno- w łazience małe- które oni chcą zasłonić. Nie mam żadnych planów pierwotnych tej kamienicy ale okno jest tam napewno od lat 50. I są takie same na każdym piętrze- wyglądają na oryginalne.
Da się w takiej sytuacji coś wywalczyć? Czy oni w ogóle mogą się dokleić -jest przepis o 4 m, ale nie wiem jak to wyglada w centrum miasta-zabudowa miejska itp.
Moja kamiórka jest w podwórku- z lat 30, natomiast front- starszy i do niego tez się doklejają. Tam nie ma podpiwniczenia i leży na ścianie kamienicy obok( to może jebnac- już taka sytuacja była- na naszej ulicy)

Chce na pewno zadać pytania, o ekspertyzy, bezpieczeństwo tej budowy, czy oni będą sprawdzać czy nasze kamienice się nie zawalą.
Wiadomo terminy kiedy zaczną, plan budowy, projekt konkretny, gdzie zamierzają stawiać sprzęt itp.
Jeśli ktoś miał podobną sytuacje- albo się na tym zna to będę wdzięczny za komentarze :)
#deweloper #kamienica #deweloperka #prawo #budowa