Wpis z mikrobloga

Czyściłem ekstruder #drukarka3d i teraz nie wiem jak złożyć. Krótko mówiąc heatblock, ma wykręconą dysze (nozzle). W środku heatblocka, jest heatpipe czyli ta rurka odprowadzająca ciepło do chyba hotendu? Czyli tego co wytrąca ciepło i jest wentylowane z wypustkami taka większą cylindryczna część
No i to wszystko jest w drukarce i jak mam wykreconą dyszę, to teraz chce ją wkręcić na gorąco, ale napotkałem problem.
Bez wkręconej dyszy, cały ten wywietrznik wraz z heatpipe wkręca się w całości gwintem w heatblock i nie wiem czy tak powinno być czy powinna być pomiędzy nimi mała przerwa.
Zostawiłem przerwę bo tak chyba było od producenta (Prusa), problem w tym że jak ją zostawię to heatblock się kołysze (co wcześniej nieprzypominam sobie żeby miało miejsce). No i muszę go zaś dokręcić żeby tak nie robił.
Dokręcając heatblock schodzę wywietrznik w dół gwintu i ta przerwa pomiędzy nimi się niweluje, i bije się że jak tak zrobię, to potem dyszy nie wkręcę.

Dodatkowo w wywietrzniku jest rurka ptfe. Czy jak ja wyjąłem żeby sprawdzić czy jest ok (jest czysta), mogę po prostu wcisnąć ją do oporu w ten wywietrznik i ta czarna obwódka ja zablokuje - ale po tym można uznać że to już, że ona jest prawidłowo zainstalowana?
#druk3d #drukarki3d #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Philosohero: nie wyszło mi. Jakieś rady?
Wyciągnąłem hotend, wkręciłem dysze do heatblocku, odkręciłem o pół obrotu. Wkręciłem heatend z heatblockiem do momentu zetknięcia z dyszą. Wcisnąłem rurkę ptfe, włożyłem hotend do drukarki. Wkręciłem wszystko. Ucieszony byłem bo ani drgnelo. Rozgrzałem do 285, przystąpiłem do przyciśnięcia dyszy. Wszystko się telepało, złapałem szczypcami złapałem kluczem to zamiast dysza mi się przekręcić o te pół obrotu, to cały heatblock mi się obrócił tak
  • Odpowiedz