Wpis z mikrobloga

#trynkiewicz

Prawie się tu nie udzielam ,ale napiszę coś całkiem ciekawego.

Kumpel podesłał mi wczoraj fanpage na facebooku o nazwie "Ocieplanie wizerunku Mariusza Trynkiewicza". Wszedłem i czytam komentarze, że to "troling na ludzi, przez których wychodzi ta postać na wolność" - ciekawe. Generalnie strona zawierała jakieś słabe lub wręcz niesmaczne żarty, typu "Mariusz Trynkiewiz kochał dzieci i nie zroiłby im krzywdy bla bla". Zgłosiłem stronę, bo to po prostu chamstwo a nie troling i nie chciałbym być na miejscu kogoś, kto czyta takie teksty a jego bliska osoba została zamordowana przez tego osobnika. Oczywiście zgłoszenie odrzucono, "bo nie naruszało zasad facebooka" ale dzisiaj rano otrzymuję wiadomość " Zapoznaliśmy się ze stroną zgłoszoną przez Ciebie z powodu zawierania obrazów przedstawiających drastyczną przemoc. Ponieważ stwierdziliśmy, że narusza ona nasze Standardy społeczności, usunęliśmy ją. Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia...". Na pewno zgłoszeń pojawiło się więcej, dobrze, facebook potrafił jednak zareagować na chamstwo i prostactwo w prawidłowy sposób. Pozdrawiam