Wpis z mikrobloga

Pytanie do egzaminu kat B. Czy skręcając w lewo na skrzyżowaniu z sygnalizacją, jeśli wjadę jako 2 auto na skrzyżowanie i zatrzymam się w zaznaczonym miejscu za 1 autem czekając na możliwość skrętu będzie to błąd czy mogę tak zrobić (chodzi mi o tą linie warunkowego zatrzymania, czy moge zatrzymać sie mając ją między kołami?) Wiem że nie mogę zatrzymać się na przejściu dla pieszych a jak jest w tym przypadku? Oczywiście wjazd na zielonym świetle.
#przepisydrogowe
Pobierz Averoeees - Pytanie do egzaminu kat B. Czy skręcając w lewo na skrzyżowaniu z sygnali...
źródło: comment_1673897798J26JQEAHx2CTydmyz2pUsA.jpg
  • 9
@radziol88: chodzi mi o tą linie warunkowego zatrzymania, czy moge zatrzymać na niej np. tylnymi kołami jako drugie auto na skrzyzowaniu czekające na mozliwość skrętu w lewo? czy obowiązuje na niej zakaz zatrzymywania tak jak na pasach?
@Averoeees: przepraszam.

Sygnał zielony nie zezwala na wjazd za sygnalizator, jeżeli:

ze względu na warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za nim opuszczenie skrzyżowania nie byłoby możliwe przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego.

Nawet pierwszy pojazd nie może być tego pewien, więc literalnie nikt nie może tam czekać na skręt.
W życiu nikt się tym nie przejmuje włącznie z policją, ale na egzaminie to ci nie powiem.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.