Wpis z mikrobloga

Lidl zmienił dziś (w lokalnym sklepie, gdzie mieszkam) skład i opakowanie najtańszego chleba.
Cena i masa bohenka pozostaje niezmieniona, natomiast jego zawartość jest, moim zdaniem, wyraźnie gorsza. Tabela składników odżywczych pokazuje, że teraz na 100g przypada mniej błonnika i białka, natomiast więcej jest węglowodanów.
Żeby nie było, że kręcę Małysza - nowy chleb nazywa się inaczej i etykietka na półce pokazuje, iż to nowość, jednak starego chleba już nie można wybrać.
W smaku i konsystencji wg mnie na minus: szybciej obsycha, bardziej gąbczasty, skórka wygląda, jakby miał nieco za dużo wody w składzie, a smak i kolor w środku przypominają nieco bułkę wrocławską.
#zalesie #lidl #jedzenie #bieda i chyba trochę #oszukujo #manipulujo #inflacja
Pobierz S.....a - Lidl zmienił dziś (w lokalnym sklepie, gdzie mieszkam) skład i opakowanie n...
źródło: comment_1673895832xZs6W8p6Kyc2t5TScWOnDu.jpg
  • 10
@Zgrywajac_twardziela: Skądże. Ten lidlowy z worka wcale nie był bardzo zły, ani "chemiczny", i mimo iż nie najwyższych lotów, to bardzo dobry w swojej kategorii cenowej. Widywałem dużo gorsze składy za dużo większe pieniądze.
Nowa wersja wypada już gorzej. Etykiety są czytelne po kliknięciu w obrazek, możesz wyciągnąć własne wnioski.
@Szpinak_Chlopa: Ze składu trudno wydedukować, bo wydaje się ok, ale jak dla mnie wszystkie te workowane są skrajnie niesmaczne, takie sztuczne, gąbczaste i nijakie w smaku. Nawet zapachu chleba przeważnie nie mają, tylko pachną bułką paryską. Taki chleb biorę tylko w ostateczności, jak już nic świeżego nie ma. IMO ten Lidlowy wcale w smaku lepszy nie był od innych tego typu.