Wpis z mikrobloga

@majonezowydrops Fajnie wyszedł choć nie jestem fanem błyszczących modeli chyba że to wina zdjęć i w rzeczywistości się tak nie świeci ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dodałbym jeszcze masz od anteny i linkę łącząca statecznik i maszt.
@majonezowydrops: model chyba spoko, zdjęcia 1/10 :P Z internetami jest ten problem, że jak nie zaprezentujesz modelu poprawnie, to cały twój włożony trud idzie na marne, bo po prostu nie widać :( Tutaj ciężko dostrzec detale, poprawnie barwy rozpoznać i tak ogólnie ocenić.

Wygląda bardzo poprawnie
@majonezowydrops: a to ze zolty slabo kryje to to norma, z bialym bedzie podobnie ;) wtedy musisz wlasnie warstwa po warstwie budowac kolor, byle poczekac az poprzednia warstwa wyschnie. No i nie robic zaciekow z farby - to jest czesty blad poczatkujacych malarzy, ze daja za duzo farby bo pomalowana warstwa zle kryla. A podklad to swoja droga, warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Maciek-z-Krakowa
@mikkeboss zrobiłem teraz wash i jestem niezbyt zadowolony z efektu, na filmikach wygląda to tak prosto, panel line to też mocne #!$%@? bo schnie dość szybko, będę robił lepszej jakości zdjęcia, zrobię pudełko i aparatem z obiektywem porobię fotki, ale to przy następnym projekcie. Nie mam cierpliwości do czekania aż wyschnie warstwa i zawsze lecę z tematem jak szalony, muszę trochę spokoju wprowadzić w proces malowania xD
@majonezowydrops: suszarka do wlosow w dlon. najlepiej jakas co mocno grzeje ale nie wieje bardzo - wtedy szybciej warstwy schną. Bialy tez slabo kryje a zobacz jak na moim pancyrze(prace nadal trwaja) wyszlo, podklad, farba warstwa po warstwie i bedzie krycie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do washa to czy najpierw polakierowales glossem model? Niby wtedy sie lepiej wash rozchodzi. No chyba ze robisz tzw pinwash, ale
Pobierz mikkeboss - @majonezowydrops: suszarka do wlosow w dlon. najlepiej jakas co mocno grz...
źródło: comment_1673881947OHApfUmcyFwslwqWhR4O9B.jpg
@majonezowydrops: mo ze to kwestia lakieru wlasnie. Ja kiedys kupilem jakis polimerowy vallejo, uzylem go raz i nigdy do niego nie wrocilem. Aktualnie moja podstawa co do farb jest tamiya, jak cos pedzlem trzeba to vallejo. Od momentu jak opanowalem odpowiednie rozcienczanie farb do aero to malowanie stalo sie mega przyjemne.

Ja to tam swiezak jestem jeszcze, pancyr to 3 model jaki kleje. Na fotce drugi model gdzie eksperymentowalem z brudzeniem
Pobierz mikkeboss - @majonezowydrops: mo ze to kwestia lakieru wlasnie. Ja kiedys kupilem jak...
źródło: comment_1673882924hFw99kXlMDnvphbzWSdDTC.jpg