Wpis z mikrobloga

Czy meta questy 2 są już wyleczone z bolączek wieku dziecięcego typu mocno rozmazane krawędzie? Albo jakieś prześwitywanie kolorów? Zapomniałem już jak to się profesjonalnie nazywało xD Kupiłem w 2020 roku zaraz po premierze oculusy i właśnie zwracałem je między innymi z takich powodów.

#oculus #vr
  • 8
  • Odpowiedz
@Cerasus: Na moich starych questach 2 to był raczej już grubszy problem bo w jednej soczewce to dosłownie ostry miałem tylko sam środek, mały punkcik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dendii: ja miałem na premierę i boło ok. A boki na soczewkach fresnela i tak będą rozmyte. Ciekawe czy dalej tak te ich strapy pękają xD
  • Odpowiedz
@dendii: Quest2 jest już wyleczony z bolączek (choć przy aktualizacjach czasem dodadzą nowe xD).
Jednak to co opisałeś to wady wynikające z technogii, ich nie da się wyeliminować. Więc nieostre boki oraz god ray'e będą tu zawsze.
  • Odpowiedz
@dendii: W tych kilku egzemplarzach, które oglądałem nie było różnicy.
Możliwe, że masz na myśli okazjonalne wady fabryczne, które czasem występowały i trzeba było wymieniać gogle. Z tego co kojarzę to było to bodajże częściowe rozwarstwienie soczewek powodujące dodatkowe, lokalne rozmycie.
  • Odpowiedz