Wpis z mikrobloga

#animedyskusja

Trigun Stampede

Nie chciało mi się pisać opinii po 1 odcinku, ale po drugim już coś tam mogę.
Jest słabo, miejscami nawet bardzo, ale są tez aspekty które mnie pozytywnie zaskoczyły. Wiec może zacznę od plusa, bo jestem zgryźliwym dziadem, więc dalej będę narzekać.

CGI wyszło naprawdę dobrze. Jak na serię TV, wygląda to naprawdę spoko. Jestem zaskoczony, bo spodziewałem się badziewnych kukiełek na sznurkach. Nawet jest jakaś mimika twarzy, no ładnie.

Re-design postaci totalnie do mnie nie trafia. Vash wygląda jak odpad z K-popowego boysbandu. Ale najgorsza jest zmiana z zabawnego fajtłapy w beksę. Dodatkowo od razu widać jego protetyczną rękę, a szkoda bo to był świetny moment w starej serii kiedy w końcu użył tej ręki.
Meryl jest ok, ale czemu próbują ją tak odmłodzić? Ma robić za loli wstawkę?
Milly zamienili na starego pijaka (Roberto De Niro - ciekawe czy długo myśleli nad tym żartem) co jest słabe, ale sam Roberto wygląda na ciekawą postać, zobaczymy jak się rozwinie.
Aż boje się o Wolfwood'a bo w trailerze miał lizaka zamiast papierosa.
Na + zmiana u Gofsef'a, nigdy mi nie pasowało że był jakby olbrzymem. Choć w sumie jego matka też była.

Fabuła pewnie będzie szła inaczej niż manga, czy stare anime. Może być ciekawie, tu dam szansę twórcom. Fabuła Triguna nigdy nie była jakaś specjalnie interesująca czy ważna, więc można tu zaszaleć.
Jednak wprowadzenie do świata i przedstawienie postaci było kiepskie. Głownie przez zmiany w osobowości Vasha. Sartre anime miało świetny wstęp, tutaj za szybko rzucili tą kosmiczną katastrofę.

Poczekałem do 2 odcinka, aby zapoznać się z openingiem. pamiętam jak lata temu stary op zrobił na mnie duże wrażenie. Nowy nie jest ani dobry, ani zły. Niestety jest totalnie nijaki. Szarobury wizualnie i nudny muzycznie. Dlatego dorzucam link do starego.

Edit. I jeszcze zmniejszyli mu nagrodę z 60milionów na 6, cholera wie czemu.
kudlaty_ziemniak - #animedyskusja 

Trigun Stampede


Nie chciało mi się pisać o...
  • 4
@kudlaty_ziemniak: Całkiem ciekawy remake. CGI daje radę (ale do dobrego analoga mu daleko). Animacja w szerszym ujęciu powyżej przeciętnej. Design postaci bardzo dobry - nie będę jak boomer narzekał na jego młodzieżowość.

Meryl jest ok, ale czemu próbują ją tak odmłodzić? Ma robić za loli wstawkę?


W starym anime była wredną Małą Mi i tutaj też nią jest. Nie widzę różnicy.

Milly zamienili na starego pijaka


To jedna z najlepszych decyzji
@Logytaze:

Design postaci bardzo dobry


Różne gusta. Ja poczekam jeszcze z końcową oceną na inne postaci.

To jedna z najlepszych decyzji w nowym anime.


O tym się jeszcze przekonamy. Ciekawe co zrobią z brodaczem. Jeśli dadzą mu jakieś backstory i coś do roboty to będzie git. Jednak obawiam się że może zostać tylko starym pijakiem w tle. Milly lubiłem.

W Stampede mamy te informacje wyłożone na talerzu w pierwszym odcinku. Nowa
Różne gusta.


@kudlaty_ziemniak: Design to nie kwestia gustów.

O tym się jeszcze przekonamy.


Już na etapie 2 odcinków buduje wyraźny kontrast z Milly. W przypadku starego anime nie było o tym mowy. Ekspozycja duetu na plus względem poprzedniej wersji.

Nie wiem ile ma być odcinków, ale obstawiam 13.


Oby nie. Ten standard 12+ odcinków to zmora dzisiejszych anime.