Wpis z mikrobloga

jezeli rozwinelibysmy wlasne mozliwosci wojskowe oraz bardziej poglebili integracje z Europa Zachodnia, to mielibysmy efekt odstraszajacy.


@bartuszynski: No robimy wlasnie.
Mamy budowac u siebie czolgi najnowszej generacji, maja byc himarsy i F35, abramsy juz u nas sa, tak samo jak wojsko USA i UK u nas stacjonuje coraz wiecej, F22 raptory na naszym niebie lataja itp cuda.
Nie rozumiem tego kompletnie, moze wolnomysliciele internetowi powinniscie raz na jakis czas wylonczyc "myslenie"
  • Odpowiedz
@bartuszynski:

Zrozumcie ludzie, ze jestesmy tylko narzedziem w realizcji geopolitycznych celow mocarstw.

Rosja to mocarstwo co najwyżej regionalne, a wojna toczy się o to by spadła do jeszcze niższej ligi.

Tak samo jak Ukraincy mamy wlasna krwia oslabiac Rosjan

Polska nie bierze udziału w wojnie, a gdyby Rosja nas zaatakowała to USA miałyby czynny i decydujący udział w wojnie. Poza tym takie już mamy położenie geograficzne i nic z tym nie
  • Odpowiedz
@Victus_est_in_vita:

Polska nie bierze udziału w wojnie, a gdyby Rosja nas zaatakowała to USA miałyby czynny i decydujący udział w wojnie.


Nie jestem właśnie przekonany. Moim zdaniem Usa mialoby taki sam udział jak na Ukrainie, a przy innej konstelacji politycznej nawet mniejszy.

Wyobrażasz sobie ze amerykańskie myśliwce ostrzeliwuja rosyjskie samoloty lub kolumny ich wojsk? Przecież to by groziło wojna nuklearna. Nikt nie podjąłby takiego ryzyka.
  • Odpowiedz
@bartuszynski:

no i trzeba by było się wtedy dogadywać.


Ja piłem do tych katowni, które tam znaleźli i pretensji dokładne sąsiadów za donosy do Rosjan.

Rosjanie przyszli, terrorem zabijali i więzili tych na których donosili kolaboranci -nic dobrego z tego nie wyszło. Następnie Ukraińcy po odbiciu zaczęli się mścić na kolaborantach. A na sam koniec Rosjanie zaczęli bombardować Cherosń, chociaż sami Ukraińcy zrobili wszystko aby nie walczyć w mieście.

#!$%@? akcja.
  • Odpowiedz