Wpis z mikrobloga

Czytam trochę wpisów @JonkeJ i komentarze poniżej i zastanawia mnie jak ktoś może się dziwić że nie tipuje się kuriera. Kierowcy autobusu też dajesz napiwek że dowiezie Cię z punktu A do punktu B? Albo w sklepie dajesz 5 zł kierowniczce żeby nastepnego dnia dała panu który bułki przywiózł :D?
Praca jak każda inna, tak samo nie rozumiem dawania napiwków w knajpach komuś kto został zatrudniony by przynosić Ci jedzenie i odbierać Twoje zamówienie, to że ten ktoś jest miły to jego obowiązek wynikajacy z regulaminu pracy który zapewne podpisał, a nie tylko dlatego że zapłaciłeś mu dodatkowo za to.
Jeśli ktoś chce wydawać swoje pieniądze na coś takiego to śmiało, natomiast dziwi mnie oburzenie ludzi że ktoś nie dał napiwku kurierowi/kelnerowi.
#glovo #jedzenie #kurier
  • 3
@Mrbimbek: A ja tam nie mam klientom za złe, wiem jaka jest sytuacja w PL, a żarcie też trochę kosztuje. Jak ktoś zostawi 2ziko to zawsze cieszy. Tak jak piszesz, napiwki to sprawa indywidualna, żaden obowiązek. Ja odkąd sam zacząłem dorabiać jako kurier to nauczyłem sie dawać napiwki, na tyle ile mogę. :)