Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś Mirki, które mogą doradzić, czym najlepiej i niedrogo przechwytywać i kodować (np. mpega2 zgodnego z dvd) sygnał po scarcie / compozycie? #rtv #video
Kiedyś się spinało po prostu nagrywarkę DVD (taką podpinaną do TV). Teraz musiałbym pewnie w jakimś lombardzie takiego cuda poszukać. Ogólnie kilkurazowa akcja, więc nie chcę też przepłacać / nadmiernie kombinować.
  • 5
@ufo99: jeżeli materiał źródłowy znajduje się na płycie DVD to wystarczy użyć jakiegoś darmowego narzędzia a la "dvd shrink" do stworzenia kopii płyty i zapisać ją na dysk twardy komputera.
@przegryw_28: tak, mam. Potrzebuję rozwiązania do przechwycenia sygnału. Najlepiej by było coś pod PC, żeby m sobie to mógł zakodować jakimś współczesnym kodekiem i np. mógł wrzucić na YT.
@ufo99: Na Allegro są tzw. video grabbery, konwertery przechwytywania obrazu, które posiadaja potrzebną ilość złącz i przy użyciu dedykowanego oprogramowania można rejestrować sygnał z vhs/dvd. Wpisując "Konwerter przechwytywania wideo DIGITNOW" wyskoczy Ci oferta takiego rejestratora za 99zł. Nie wiem jak z wydajnością, bo ja osobiście miałem przyjemność testować tylko produkt firmy blackmagic.