Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem co jakiś czas wrzucać jedną z gier, w które grałem kiedykolwiek zaczynając od mojego roku urodzenia, a następnie wydaną w kolejnym roku i tak dalej.

Nadal jest rok 1999, a dziś wjeżdża (dosłownie :) gra wyścigowa, która w czasie premiery dosłownie deklasowała rywali.
Gran Turismo 2 to druga część wyścigów samochodowych od studia Polyphony Digital. Została ona wydana na dwóch płytach, co już od początku sugeruje, że mamy do czynienia z bardzo rozbudowaną rozgrywką.

Na pierwszym dysku znajduje się tryb Arcade, który pozwala nam na ściganie się w wyścigach na określonych trasach. Do wyboru mamy nieco aut o różnych osiągach, a także 3 poziomy trudności. Możemy wybierać między trasami zwykłymi, szutrowymi lub spróbować ścigać się na czas z "duchem". Po każdym okrążeniu nasz przejazd zostaje zapisany i jest odtwarzany, dopóki go nie wyprzedzimy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodatkowym smaczkiem jest możliwość używania zdobytych przez nas aut w wymienionych wyścigach. Jak je zdobyć? Na to pytanie odpowiada druga płyta z grą.

Znajduje się na niej tryb Simulation czyli nic innego jak po prostu kariera kierowcy wyścigowego. Na początku dysponujemy budżetem 10 000 kredytów, co musi nam wystarczyć na zakup pierwszego auta. Z każdym wygranym wyścigiem zdobywamy coraz więcej kasy na podrasowanie go lub zbieramy na kupno nowego. Czasami za 1 miejsce wpadnie nam także auto.( ͡º ͜ʖ͡º) Większość wyścigów wymaga od nas zdania licencji na jazdę, w sumie jest ich 6: zwykłe B i A oraz międzynarodowe IC, IB oraz IA, a także Super Licencja możliwa gdy posiadamy już wyżej wymienione. Ilość marek samochodów jest dość spora, twórcy zadbali o licencje. (ʘʘ) Zatem możemy poszaleć autami BMW, Audi, Ferrari, Mazdy, Fiata i wielu innych. ()

Grafika jak na 1999 jest bardzo dobra, wygląd aut robił wrażenie, trasy też wyglądają nie najgorzej.
Muzyka i dźwięki silnika doskonale ze sobą współgrają (mój ulubiony motyw to Garbage - I Think I'm Paranoid oraz Dragula - Rob Zombie ) (ʘʘ)
Grywalność wciska w fotel bardzo mocno, każdy wyścig dostarcza wiele emocji. Rodzajów wyścigów jest naprawdę wiele: do określonej ilości koni mechanicznych, tylko dla konkretnych marek aut lub jazda na 50 okrążeń. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dla mnie pozostanie to chyba najlepsza gra wyścigowa i genialny Ford GT40 jako ulubiony wóz. ()
Napiszcie czy graliście i jakie macie wspomnienia związane z tą grą.

#grybusa #staregry #psx #ps1 #grywyscigowe #granturismo2 #gry
  • 10