Wpis z mikrobloga

Czy w przeglądarkowych mapach google da się w jakiś sposób swobodnie ruszać kamerą? Nie orbitować i przesuwać w płaszczyźnie poziomej, ale tak swobodnie, aby ustawić konkretne ujęcie z konkretnego punktu?

#google #googlemaps #mapy
  • 6
  • Odpowiedz
@Supaplex @jaj0 tak tak, to wiem że w ten sposób można, ale nie mam takiej stuprocentowej swobody, bo kamera odbija się od przeszkód typu budynki czy ukształtowanie terenu, a chciałbym ustawić jedno ujęcie z dokładnego punktu znad linii drzew, czego nie mogę zrobić orbitując kamerą przy pomocy shifta i ppm. Chodzi mi o możliwośc poruszania kamery np. za pomocą klawiatury. Nie wiem, przykładowo W-do przodu, S-do tyłu, Spacja-do góry itp.
  • Odpowiedz
@gedzior84:
Wydaje mi się, że się nie da bez odbijania o budynki ale możesz spróbować Google Earth czy to w sieci czy na androidzie, to chyba ma te same dane co google maps teraz i może ma więcej opcji do takich nadużyć.
  • Odpowiedz
@wykopacz: tak, na vr korzystałem i bardzo fajnie działa, dlatego sobie pomyślałem, ze skoro silnik sam w sobie pozwala na taką swobodę ruchu kamery korzystając z VR, to może da się wysterować jej pozycję za pomocą klawiatury?
  • Odpowiedz