Wpis z mikrobloga

Buongiorno! Niedawno się obudziłem, więc jeszcze wczorajsze emocje ze mnie nie zeszły. Co tu mówić, wspominałem że ten mecz zapisze się w historii ligi. Wielkie Napoli, głodne bramek, jest coraz bliżej mistrzostwa i mówię to szczerze, w tej formie nikt ich w Italii nie powstrzyma, a w Europie będą problemy. Juve ukarane za swoją totalną defensywę i antyfutbol, choć trzeba przyznać że próbowali atakować. Szczęsny, jak ktoś określił nawpuścił goli za całą rundę, tu akurat mi go szkoda że nie mógł liczyć na pomoc obrony, która była tragiczna. Niby Napoli też miało problemy w tej kwestii, ale przy jednej straconej i 5 strzelonych, nikt nie zwraca na to uwagi. Nie będą robił kolejnych peanów na cześć Victora "Dzika" Osimhena, Kwaradony (3 asysty + gol to kosmiczny poziom) i całej błękitnej ekipy, będzie jeszcze dużo na to okazji, przynajmniej mam nadzieję. 10 punktów prowadzenia to jest ogromna zaliczka. A przechodząc do dzisiejszych meczów, patrzymy przede wszystkim na wieczór. O 18:00 Milan jedzie na południe Włoch, dalej niż wczoraj Juve. Podobno Pioli zarządził karne treningi dla drużyny, przynajmniej tak mi się obiło z włoskiej prasy. Zwycięstwo w Lecce jest obowiązkiem i nie można z tym dyskutować. Nie pamiętam dawno gorszego tygodnia odkąd kibicuję Rossonerim, żeby tak stracić szanse. Oby ten wieczór był spokojny, chciałbym tego. Pod koniec dnia Inter - Hellas, faworyt wydaje się oczywisty ale i tak interesujący się mecz zapowiada. Inter też ma swoje problemy i zobaczymy co gracze Inzaghiego wyciągnęli z trudnego meczu z Parmą. Hellas ostatnio przeskoczył Sampę i Cremonę i ma 6 punktów do miejsca, na którym może się utrzymać, jest o co grać. Wychodząc poza włoską ekstraklasę, dzisiaj wraca Serie B. Chyba nie ma wątpliwości, że hitem dnia tam będzie starcie Parmy i Bari, oba zespoły są na ten moment na miejscach barażowych, a kwestia awansu nie jest zamknięta. Następna rozpiska jutro i dużo wcześniejszej, bo jednak powtórki ze wczoraj nie będzie :)

Tutte le partite del giorno - Sabato, 14 gennaio 2023

Serie A

15:00 US Cremonese – AC Monza - (Eleven 1, Eleven 4) - kom: Michał Grzyb, Filip Kapica
18:00 US Lecce – AC Milan (Eleven 1) - kom: Piotr Dumanowski, Dominik Guziak
20:45 Inter Mediolan – Hellas Verona (Eleven 1) - kom: Julian Kowalski, Marcin Nowomiejski

Serie B

14:00 Bari - Parma (strims.top)
14:00 Cagliari - Como (strims.top)
14:00 Perugia - Palermo (strims.top)
14:00 Pisa - Cittadella (strims.top)
14:00 Reggina - SPAL (strims.top)
16:15 Frosinone - Modena (strims.top)

Magazyny

23:00 Eleven Gol (Eleven 1)

#calciooggi - co jest grane w Italii #mecz #seriea #dzienmeczowy #pilkanozna
Pobierz Rzeszowiak2 - Buongiorno! Niedawno się obudziłem, więc jeszcze wczorajsze emocje ze m...
źródło: comment_1673699914JCJyhBGYH6CiXWRaiMbBpH.jpg
  • 3