Wpis z mikrobloga

Ilu z nas ma chociaż jakieś studia?
Ja maturę skończyłem w wieku 27 lat w szkole dla dorosłych zaocznie . #przegryw
Rzadko się mówi o przegrywach w kontekście inteligencji, zazwyczaj tylko o wyglądzie bądź tez mentalnym. Ale wydaje mi się ze inteligencja również jest tu niższa.
Ja np. Zdaje sobie sprawę ze jestem głupszy od innych, nauka przychodzi mi ciężej, ciężej mi jest się koncentrować.
Zapraszam do dyskusji.
  • 19
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaTajwanie: nie kazdy musi isc na studia.
jest wiele osob ze zdolnosciami, ktorych ja nie posiadam i posiadac nie bede. Zmiana kontaktu w scianie mnie przerasta na przyklad. Nie lubie gotowac. Nie potrzebuje i nie chce prawa jazdy (ale to akurat inna historia).
Wyksztalcenie nie ma nic do rzeczy, a inteligencja to niekoniecznie zdolnosc do latwego i szybkiego uczenia sie.
  • Odpowiedz
@mirek63479: gówno #!$%@? xD chłop poszedł do roboty, a po kilku latach robienia u Janusza stwierdził, że jednak nie chce tak tyrać do emerytury. Gratulujemy, że w wieku 19 lat już wiedziałeś kim chcesz być, ale wiele osób tego nie wie lub też nawet w wieku 40 lat decydują się wszystko rzucić i zacząć od nowa.
  • Odpowiedz
inteligencja to niekoniecznie zdolnosc do latwego i szybkiego uczenia sie


@taju: to jest właśnie dokładnie definicja inteligencji :D Jak szybko jesteś w stanie kojarzyć fakty, łączyć kropki, wyciągać wnioski.
  • Odpowiedz
@LifeReboot: masz racje, a to byl skrot myslowy: uczenia sie na studiach/w szkole.
bo moze szybko ogarnia naprawe samochodu, telewizora czy komputera, albo nauczyl sie prowadzic bezblednie samochod i zrozumial przepisy ruchu drogowego w dwa dni, itp
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaTajwanie: no nie wiem, większość znajomych, którzy nie mają szkół (również matury) całkiem dobrze sobie radzi.

Zresztą tu trzeba odróżnić dwie rzeczy: "wygryw" w kontekście pracy i zarobków, a "wygryw" w rozumieniu relacji, związków itd. Pierwszy lepszy robol ma babę, rodzinę, kolegów do flaszki itd. i w sumie nawet jak zarabia 3,5 k i półgłówkiem, to ciężko nazwać to przegrywaniem w kontekście ludzi, którzy np.siedzą z depresją samotnie w piwnicy. Niezależnie,
  • Odpowiedz