Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy,
Mam takie 4 kabelki, mogę pod nie podłączyć wideodomofon, czy tylko domofon?
W skrócie: w bloku była możliwość dokupienia wideodomofonu, ale ze względu na fundusze 1.5 roku wcześniej wybrałem zwykły domofon. Niestety, po roku instalator nadal nie dopełnił obowiązku (raz przyjechał z domofonem niesprawnym a potem notorycznie walił w #!$%@? i okłamywał, a od miesiąca nawet nie odbiera i nie odpisuje na sms) więc stwierdziłem, że ogarnę temat na własną rękę. Deweloper kiedyś wspominał, że będzie sobie można dokupić wideodomofon w przyszłości, ale na własną rękę, dlatego chce się upewnić czy mogę kupić jakiś model z ekranem, bo coś mało tych kabelków xD
#domofon #wideodomofon #smarthome #elektronika #domofony
Pobierz KisielRock - Cześć Mircy,
Mam takie 4 kabelki, mogę pod nie podłączyć wideodomofon, ...
źródło: comment_1673466865gb4NYNDA5vA9RJ9MhXpF3z.jpg
  • 8
@dktr: Zgoda, ale wg informacji dewelopera wszędzie poprowadzone były te same kable, tylko jednym instalowali zwykłe domofony a innym wideodomofony. Zastanawiam się tylko czy rzeczywiście tak jest i te 4 kabelki nie oznaczają możliwości podłączenia jedynie domofonu.
@KisielRock: Nie ma znaczenia ilość przewodów, video+audio i sterowanie ryglem da się puścić nawet jedną parą przewodów. Ale każdy producent robi to po swojemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KisielRock: na stronie Codi jest napisane że wymagają monitory 6 żył. Do tego warto do nich napisać zanim kupisz, jak się adresuje monitor. Każde urządzenie w bloku musi mieć swój adres, a do adresowania może będzie trzeba się wpiac do centrali domofonu i znać kod serwisowy.