Wpis z mikrobloga

Witam, chcialbym sie was poradzić, otóż na terenie Holandii zostawiłem na święta swoje auto na parkingu , auto na holderskich blachach. W sylwestra zostało ono uszkodzone a dokładnie została zbita przednia szyba. Sąsiad zostawił mi kartke na aucie że wszystko widział i może się zgłosić jako świadek zdarzenia. Nie czekając dlugo, uruchomiłem sprawe na policji, tzn dzwonilem do nich i kazali mi wypełnić tzw aangifte na ich stronie za pośrednictwem digid. Teraz sprawa jest w toku, czekam na jakiekolwiek wieści od nich, ale jestem uziemiony bo nie mam auta żeby się gdziekolwiek dostać. Moje pytanie to czy mam informować mojego ubezpieczyciela ( polisa.nl) co się stało żeby przyspieszyć wymianę szyby czy lepiej czekać na postepowanie policji? #holandia #emigracja #
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pedrovegas: po pierwsze to sprawdź polise czy przysluguje Ci auto zastępcze, I druga sprawa ze I tak będziesz musial zglosic bo nikogo nie znajda, chyba ze zaplacisz z własnej kieszeni za nowa szybe to wtedy olać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pedrovegas: W pierwszej kolejnosci powinienes poinformowac ubezpieczyciela, czy ubezpieczenie pokryje wymiane szyby i czy masz szanse na samochod zastepczy. Jesli masz swiadka, to jest szansa, ze dostaniesz odszkodowanie z funduszu gwarancyjnego. Moje doswiadczenie z policja tutaj w minimalnie podobnej sprawie jest negatywne. W moim przypadku mieli tablice rejestracyjne sprawcy, ktory uciekl z miejsca zdarzenia i olali sprawe, bo to nie byl wystarczajacy dowod.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pedrovegas: Jeszcze kwestia wymiany szyby, jesli nie masz AC i OC nie pokryje wymiany, to lepiej zaplacic i miec samochod, niz czekac. Ja na zwrot kosztow naprawy czekalem bez mala pol roku, tyle trwala sprawa.
@paniczhrabi: @Portier-Harry_Portier: @Pacjent: Dzięki chłopaki za wskazówki, warto było skontaktować sie z ubezpieczycielem, musialem wysłać do nich uszkodzenia pojazdu wraz z sytuacją jaka miała miejsce. Teraz jest nadzieja że będę miał zrobione szybciej, a oni wraz z policją będą szukać sprawcy, jakby ktoś byl ciekaw podsyłam linka do nagrania video, co spadło mi na szybe, o dalszym rozwoju poinformuje później.

https://youtube.com/shorts/aKkOCOQz9jE?feature=share