Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym zamontować klimatyzację w nowym mieszkaniu. Administrator budynku nie wyraża zgody na montaż klimatyzatora. Czy są jakieś rozwiązania umożliwiające montaż bez uszkodzenia elewacji? #remontujzwykopem
  • 16
@iconsult: jeśli prześlesz gaz bezprzewodowo z parownika do skraplacza, to tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Druga opcja, to przenośna klima. Jest głośniejsza, bardziej problematyczna, ale za to w podobnej cenie, co stacjonarna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@raFFcio: wystarczy, że barierka nie jest przezroczysta, nie musi być tylko murowana, mogą być metalowe, mleczne etc. Poza tym czymś zastawić, meblem ogrodowym, skrzynką
@iconsult: administracja zapewne nie ma problemu z tym, że na zewnątrz będzie jednostka. W większości przypadków chodzi o wiercenie w elewacji. Żeby wyprowadzić rurki z gazem i zasilanie, musisz zrobić odwiert o średnicy kilku-kilkunastu centymetrów. Wszyscy wiedzą, że potem będzie ładnie obrobiony, żeby nie robić mostka termicznego, ale w większości administracji czy spółdzielni masz beton nie ludzi i będą robić problemy. Ja w poprzednim mieszkaniu miałem spoko administratora i pozwolił mi