Wpis z mikrobloga

Jeśli Rosjanie zdobędą Bakmut to prosta droga do Donbasu

Jeśli zdobędą Donbas to Zaporoże stoi otworem

Jeśli zdobędą Zaporoże to Kijów padnie

Jeśli Kijów padnie to Ukraina przegra

Jeśli Ukraina przegra to Polska będzie następna

Jeśli Polska padnie to Europa Środkowa stanie się łatwym łupem

A dalej to już z górki: Berlin, Paryż, Londyn, Nowy Jork, Tokio, Pekin, Księżyc, Mars i Jowisz

Wniosek z tego taki, że jak Rosjanie zdobędą Bakmut to Putin zostanie cesarzem galsktyki, proste

#wojna #rosja #ukraina
  • 20
@memento_mori: idealnie opisałeś wykop i ich myślenie życzeniowe. wyhodki znają nawet receptę by to sie nie wydarzyło, wystarczy rozbroić całkowicie Wojsko Polskie i cyk wojna wygrana, i Polska bezpieczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cyprianos: z tego co wiem, to Sykulski właśnie jest przeciwnikiem determinizmu w Polityce, i zakłada wielowektorową politykę, dla Polski jako kraju średniego. z bartosiakem, to nie wiem jak jest, bo to jeden wielki bełkot, który opiera sie na braku konkretów, z których nie daj boże trzeba będzie sie tłumaczyć.
@januszdoe: z tego co wiem, to on sie pomylił co do tego, że wejścia nie będzie. natomiast zawsze chyba mówił, że wojna trwa od 2014 i to długo przed wojną w 2022.. tylko trzeba słuchać, polecam wywiad z nim u Jaruzelskiej, co prawda nie ma tam tego tematu, ale można sie duzo dowiedzieć.
@januszdoe: nie jest niczym dla znających temat, natomiast mało ludzi tym sie interesowało przed 2022 a po 2022 wielu ludzi zarzucało mu bycie "ruską onucą" tylko dlatego, że nie miał poglądów takich jak obóz rządzący. a przecież każdy może mieć inne podejście do polityki, a merytorycznie człowiek sie broni, może jedzie czasem pod teze, ale prawie kazdy geo tak robi. natomiast pijar, to ewidentnie ktoś mu zrobił życzliwy, bo nie widziałem
@cyprianos: nie wiem kto to jest jego "dugin", słuchałem tylko jego wypowiedzi solo. natomiast nie podajesz żadnych merytorycznych konkretów, czyli nie różnisz sie wiele od tych trolli co wyzywają każdego od onuc.
@vismaiorr: No to jak mowisz ze wiesz kto to to Sykulski a nie wiesz kto to Dugin to nie wiesz kto to Sykulski :) Sykulski to czlowiek ktory non stop cytuje Dugina, oboje sa w bliskim kontakcie. Dugin to ruski geopolityk / ideolog, Sykulski to jego tuba na Polske. Sykulski poswiecil odcinek trupowi jego corki ktora bardzo zle sie wypowiadała o Polsce, a o zwyciestwach Ukrainy nic nie mowi
@cyprianos: a to oni są nie rozłączni, pytam bo nie wiem? podaj jakieś konkrety, bo na razie, to manipulujesz i nie dajesz dowodów. ja wiem, że teraz każdy woli ograniczać się do wyzwisk i oszczerstw, ale może uargumentujesz swoje zdanie?

mowi ze jest przeciwnikiem a sam go uprawia tworzac luzne zwiazki przyczynowo skutkowe


podaj konkret.
@vismaiorr: serio nie potrafisz wpisac sykulski i Dugin? no to zrobie za Ciebie tylko potem nie mow ze nie masz czasow sluchac :)

ksiazeczka
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4918896/aleksander-dugin-mysl-geopolityczna

biadolenie o biednej Darii https://www.youtube.com/watch?v=J_UIXWdPxw4

Przeczytaj sobie ile on ma komentarzy i wszystkie generyczne typu "dziekuje" "super"
jego wywiad z ruskim ambasadorem( w zasadzie to bylo fapanie zeby ambasador mogl wyjsc z twarza a nie zadawanie istotnych pytan)
https://www.youtube.com/watch?v=9M29fRiDES4

zobacz co sie dzieje w komentarzach, 3,5
@cyprianos: podałeś jakiś argument chociaż zupełnie chybiony i nie w temacie. odnośnie zamachów na cywili, to nie popieram tego nawet gdy mają takich czy innych rodziców, i nawet jeśli sami zainteresowani popierają, to czy tamto. to kwestia praworządności i etyki, tak nie zachowują sie cywilizowane kraje. tak samo jak nie ma mojej zgody na palenie ludzi w odessie w 2014 roku. książki czytać nie zamierzam, bo to książka historyczna, a nie
vismaiorr - @cyprianos: podałeś jakiś argument chociaż zupełnie chybiony i nie w tema...
szkoda mi zycia na dyskusje z kims kto chce zrodla a jak ma na tacy to nie bedzie ich czytal ale sie bedzie wypowiadal :) tak, sykulski jest agentem, moze nieswiadomym tzw. pozytecznym idiota ale dziala w interesie onuclandu i swiadczy o tym kazdy jeden odcinek ktory nagral o Ukrainie lub Rosji od czasu ataku. Wczesniej byl spoko, taki bogobojny konserwatywny patriota. Tez go subowałem bo lubiłem go słuchac ale rzygam jego
@cyprianos: ja go nie promuje, tylko oczekuje konkretów. a wyjeżdżasz mi z tematem zamachów na cywili i dziwisz sie, czemu nie skacze jak małpa z radości, bo kogoś wysadzili w powietrze czy palili w budynku. to co mi wysyłasz, to słowo przeciw słowu, kwestia odmiennego spojrzenia na geopolityke, a nie jakiś argument który by go dyskredytował. sykulski jest za wzmocnieniem Polskiego wojska i za ogólnym przygotowaniem społeczeństwa do ewentualnego konfliktu (
vismaiorr - @cyprianos: ja go nie promuje, tylko oczekuje konkretów. a wyjeżdżasz mi ...