Wpis z mikrobloga

Update baniaka, bo zrobiłem trochę zmian (a miał być low-tech hehe):
- wymiana filtra na versamax fzn-2 (OLX 45 zł) + ceramika (muszę kupić gąbkę, póki co za filtrację mechaniczną robi gąbka na rurce poboru wody) wbrew pozorom wcale nie robi pralki w akwarium;
- wymiana grzałki na Aquael platinum 25W (OLX 40 zł);
- lampka LED 12W 6500 K (samoróbka, koszt 17 zł za płaskownik alu) jak będę miał czas, chęci i środki to może dorzucę z 5W 20000 K na osobnym zasilaczu;
- doszło czarne tło.

Ślimaki, które przyszły z roślinami to żadne helenki tylko zwykłe zatoczki xD doedukowałem się w zakresie skorupiaków w akwarium. Póki co zostają, może pomogą w walce z glonami. Jak się rozmnożą tak, że będzie to problem, to wpuszczam drapieżniki.

Woda zaczęła się klarować. Jeszcze sporo grzebie w zbiorniku więc ciągle poruszam podłoże, ale filtr całkiem ładnie wyrabia. Dodałem też seachem stability czyli bakterie nitryfikacyjne.

Zrobiłem testy wody (tetra paskowe):
NO3 - 0 mg/l
NO2 - 0,46 mg/l
GH - 10 dGH
KH - 20 dKH
pH - 9,0 xD (według pH-metru jest 8,0. Kranówka ma u mnie ok 7,5 pH)
Cl2 - 0 mg/l
CO2 - 0 mg/l

Wniosek jest prosty - zaopatrzyć się w dokładniejsze testy ¯_(ツ)_/¯

Kupiłem też z OLX używany zbiornik 54 l (60x30x30 cm), spróbuję założyć w nim niskobudżetowe akwarium morskie ( ͡ ͜ʖ ͡)

#akwarystyka #akwarium #botanika #zrobtosam #diy #zieloneidahoo
Pobierz Idahoo - Update baniaka, bo zrobiłem trochę zmian (a miał być low-tech hehe): 
- wymi...
źródło: comment_1673296723VpHXSWrljsHD3nHN76oiFJ.jpg
  • 5
@blogger dam żyć tym co mam. Teraz zajrzałem do pojemnika z roślinami, których nie wrzuciłem do akwarium. Tam jest jeszcze z 10 tych ślimaków ¯_(ツ)_/¯ ale to już byłoby za dużo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Idahoo: ten zatoczek wygląda na różowego, a Ledy lepiej zabezpiecz przed wilgocią skoro nie masz przykrycia, mogłeś dać w profil aluminiowy z kloszem