Wpis z mikrobloga

Komputer w #leasing
W umówie mam, ze na prośbę leasingodawcy muszę udostępnić kopie polisy #ubezpieczenia na sprzęt w ciągu 7 dni jeśli poproszą, albo oni sami sobie ubezpiecza i mnie obciąża kosztami.
Ubezpieczyć jak najbardziej chce, tylko teraz pytanie gdzie? Zawsze kupowałem dodatkowe ubezpieczenie w sklepie kupując sprzęt, ale w przypadku leasingu nie było takiej możliwości. #pytanie #kiciochpyta

A tak wyglada zapis w dokumentach odnośnie ubezpieczenia:

2. Ubezpieczenie
Przez czas trwania Podstawowego Okresu Umowy Leasingu ochrona ubezpieczeniowa Przedmiotu Leasingu jest zapewniona i utrzymywana na podstawie umowy ubezpieczenia zawartej przez Korzystającego na jego koszt (ubezpieczający), w zakresie standardowych ryzyk majątkowych tj. w szczególności kradzieży, uszkodzenia, ognia, zalania, eksplozji, wybuchu, zniszczenia. Korzystający jako ubezpieczonego wskazuje SF. Na żądanie SF, Korzystający jest zobowiązany w terminie 7 Dni Roboczych do przedstawienia SF kopii polisy ubezpieczeniowej. W przeciwnym wypadku SF ma prawo samodzielnie ubezpieczyć Przedmiot Leasingu w zakresie wskazanym powyżej i następnie obciążyć Korzystającego opłatą z tytułu ubezpieczenia Przedmiotu Leasingu, którą Korzystający będzie zobowiązany zapłacić SF na podstawie faktury w terminie wskazanym przez SF. Postanowienia ogólnych warunków ubezpieczenia Przedmiotu Leasingu zawieranych przez SF nie będą wymagały akceptacji Korzystającego, a ich treść nie będzie stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń Korzystającego wobec SF. Stosowne warunki ubezpieczenia Przedmiotu Leasingu będą udostępnione Korzystającemu na Portalu.
  • 10
@Megawonsz_dziewienc: daj mi chwilę bo musze ochłonąć, dopiję kawę i coś wymyśle a tym czasem zapytam czy nie możesz kupić normalnego zajebistego laptopa tylko to g...o applowe? Musicie się wy homoseksualiści obnosić tak z tym?
@Erravi: nie chciałem normalnego laptopa, mam w domu stacjonarke, maczka wziąłem tylko dlatego ze trzyma zajebiscie długo na baterii, jest bezgłośny. Poza tym do pracki poniekąd potrzebuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do homoseksualizmu to nie ma nic bardziej męskiego niż seks dwóch mężczyzn gdyż udział biorą sami mężczyźni wiec jest to męskie :D