Wpis z mikrobloga

Powiedzcie, jak nazwać człowieka, który jeszcze niedawno propagował kare śmierci za dezercję, używając takich słów:

– Kara główna, jako kara wyjątkowa, jasna rzecz, powinna dotyczyć morderców, czyli zabójców z premedytacją, zdrajców stanu, szpiegów i dezerterów w obliczu wroga.

– W polskim kodeksie karnym nie ma kary na tych, którzy publicznie wypowiadają lojalność państwu polskiemu.

– Poprzedni prezydent, prezydent-rezydent – tak o nim mówiłem w kampanii 2015 roku, podpisał taki akt prawny, który znosi możliwość wykonywania kary głównej nawet w stanie wojny. Cóż to jest innego, jak nie popyt na dezercję, zdradę, szpiegostwo.

"Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu."

Czym to się różni od Rosjan, którzy rozstrzeliwują swoich ludzi za chęć odejścia do niewoli?

zdjęcie nieprzypadkowe

#bekazprawakow #neuropa #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polityka
Pobierz EvilToy - Powiedzcie, jak nazwać człowieka, który jeszcze niedawno propagował kare śm...
źródło: comment_1673274643DIhCed4NdvdMCWe8lEhXUt.jpg
  • 2
@EvilToy: ja mogę zrozumieć ludzi, którzy na niego głosowali dla beki, bo "hehe będzie mówił szczęść boże w sejmie". Tak samo na Trumpa wiele osób głosowało i po to, żeby utrzeć nosa Clinton, która reprezentowała jakby "stary układ" w mniemaniu wielu amerykanów. Z Braunem był podobny vibe.

Co za to nie mogę zrozumieć, to ludzi, którzy dalej go popierają po kilku latach w sejmie, kiedy ten człowiek powinien udać się na