Wpis z mikrobloga

Ludzie @Kroledyp sie zesrał i wrzucił mnie na czarno zanim dał możliwość odpowiedzi, a teraz brandzluje sie we wpisie z innymi schizofrenikami. Do wszystkich którzy oglądali stare filmy Machaja i nadal twierdzą, że utrzymywał się z bloga:

Ile wy macie lat? Pokój kiedykolwiek wynajmowaliście i robiliście sami zakupy? Jeśli tak to wiecie jaki to jest wydatek i wyrzeczenie dla większości ludzi, żeby pozwolić sobie na hotel, biznes klase albo obiad w restauracji. Jakby mieszkał na prowincji to może jeszcze z bloga żarłby co chciał, ale nie w Kantonie, Szanghaju i bez całej reszty. Ile znacie osób co robi sobie wycieczki do fabryk? Gapa tworzy kreacje, bo na tym opiera swój jedyny zarobek, a Łysy wrzucał wtedy te vlogi kiedy mu się chciało bo miał inne źródło zarobku. On to robił bo nie miał kontaktu ze światem, miał pieniądze ale nie miał do kogo otworzyć mordy po polsku. Teraz jego sytuacja wygląda inaczej.
#raportzpanstwasrodka
  • 41
  • Odpowiedz
@boskasmoczyca: Gapa stoi przed wyjściem, robi cięcie i mówi że był tam, było tak i tak albo że ktoś powiedział to i to, ale zaświadczyć o tym może tylko jakiś Khmer, więc jest miejsce na domysły. Łysy rzeczywiście był w tych miejscach, gadał z ludźmi i robił interesy i ma na to świadków. Niech wam hejt oczu nie zasłoni
  • Odpowiedz
@mexicofan: Pewnie masz racje, w końcu mówił, że jest właścicielem ziemskim oraz właścicielem galerii i gdzieś majątek musiał ulokować. A ta nora to tak dla niepoznaki tylko
  • Odpowiedz
i nadal twierdzą, że utrzymywał się z bloga:


@boskasmoczyca: Nie prawda, twierdzę że do bloga wysłał ze 3 razy karton z majtkami i ze dwa razy zrobił zdjęcie fabryki na zamówienie

hotel, biznes klase albo obiad w
  • Odpowiedz
@boskasmoczyca: Miałem już tu nic nie pisać, ale za dużo pochwał tu nie dostaniesz za ten wpis, bo opisałaś dokładnie pewien problem. Wiem, że tu jest dowolność pisania, ale może akurat ta mądrzejsza część coś zrozumie.
Zacząłem tu bywać od około końca wakacji, gdy zacząłem szukać informacji o Ropuchu po tym jak z samego jego oglądania można wyłapać mijanie się z prawdą.
Są osoby znające region, super pomagające zrozumieć niektóre niuanse, ale
niestety części tu obecnych nie zależy na tym, żeby punktować nieścisłości, kłamstwa. Patrzą tylko żeby dołożyć(delikatnie napisane) Gapie, Łysemu i innym. Jakiekolwiek fakty na korzyść bohaterów są wypierane ze świadomości. Według nich prawdziwy świat jest tylko taki, jaki w ich bańce.
Napiszesz cokolwiek innego, to albo jesteś ich agentem albo debilem. Albo uciekną za blokadę.
Jest tyle ciekawych wątków, które w ogóle nie są podejmowane, a wałkowane rzeczy, które na przykład nie miały miejsca, na co wystarczy trochę czasu żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@boskasmoczyca: Machaj z tego bloga na Onecie bezpośrednio nie miał żadnych pieniędzy. Zasięgi tego bloga też nie robiły wrażenia, dlatego w końcu porzucił go na rzecz kanału. Jednakże dzięki blogowi zaistniał w świadomości wielu ludzi jako "koleś znający się na Chińczykach i robieniu z nimi interesów" i w ten sposób pewnie zyskał niejedno zlecenie. Niemniej pewnie jeszcze przed blogiem wyrobił sobie kontakty, bo przecież studiował tam od 2009, a pierwszy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Mmm1976: Tak jak mówisz. Na tagu w kółko są wałkowane te same kwestie. Jak ktoś nie jest wkręcony w tę społeczność jak np. ja to długo nie wytrzyma. Taką niewygodną kwestią jest np. podważanie tego, że Gapa jest alimenciarzem. Nie ma na to żadnych dowodów. Jak pytałem się kiedyś, skąd to wiadomo to były odpowiedzi typu "wiadomo bo wiadomo" czy "ktoś to kiedyś tu napisał". To samo dotyczy rzekomych długów
  • Odpowiedz
@pelt:
1.co do alimentow to byl live chyba u Machlaja w Pola Pizza to dostal pytanie czy Gapa placi alimenty w PL to Gapa odpowiedzial ze placi a na kolejne pytanie ile placi tych alimentow to odpowiedzial ze " tyle ile zasadzil sad".
2. Co do dlugow to tez info bylo od Machlaja kiedy ludzie po nim jezdzili za traktowanie Gapcia ( np.ze wynosi rzeczy z Poloni ) to Machlaj
  • Odpowiedz
Sporo osób się przewija przez ten tag i nikogo ze stałych bywalców nie dziwi, że tak mało kto zostaje na dłużej?


@Mmm1976: Też się mylisz, odchodzą bo mają dość zakłamania uniwersum i kłamstw bohaterów co 5 minut a niski poziom inteligencji hejterów. Ludzie mają ograniczoną ilość miejsca na przyjęcie dawki #!$%@?ństwa, mają godność rozum człowieka i nie wlewają w siebie tego gówna bohaterów. A kącik miłośników Łysego to nie tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nightshift_: z tym "tyle ile zasadzil sad" to było już po tym jak na tagu padały oskarżenie w kierunku Gapy, że jest alimenciarzem. Pamiętam, że ludzie stąd męczyli o to Gapę i to był jedyny raz kiedy to skomentował, pewnie dla świętego spokoju. Co jest pierwotnym źródłem informacji o niepłaceniu alimentów to nie wiem, ale musiało to być na początku zainteresowania tagu #raportzpanstwasrodka Gapciem.
  • Odpowiedz
@pelt: zrodlem tego info byl tutaj na Wykopie obecny ( na tamten czas) partner bylej zony Gapcia ktory domagal sie czesci pieniedzy ze zbiorki ( 8330 $) za "niby" nie placone alimenty na corke w PL. Do tego dolaczyl jeszcze kolega z San Escobar i to bylo juz powazne bagno bo poszlo jakies zgloszenie do roznych organow o tym ze Gapa planuje zalatwic polski paszport Junku nielegalnymi kanalami ( general
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Nightshift_: Pamiętam te czasy, choć wtedy nie czytałem tagu tyle co teraz. Wiedząc tyle ile wiem to wydaje się mi, że ten rzekomy ojczym córki Gapcia po prostu kłamał i jest duża szansa, że z ex-żoną Gapcia nie miał nic wspólnego. Pamiętam też, że dużo zamieszania w kwestii Gapcia robił wykopek husbandoftheboss, aż wkurzony na niego Łysy ujawnił jego tożsamość i husbanboss sam się usunął z Wykopu.
  • Odpowiedz
@Mmm1976 trafiłeś w punkt kolego. Na początku na tagu było zajebiście, dużo smaczków można było wyłapać. Obecnie coraz więcej osób zajmuje się głównie jechaniem po Machaju i Gapciu, a co niektórzy chcą zgłaszać ich do Jutuby, bo oszukują ( ͡º ͜ʖ͡º). Po prostu niektórzy za bardzo się wczuwają i myślą, że jak zniknie Gapa z internetu to świat się zmieni. Tylko wtedy nawet nie będzie co
  • Odpowiedz
@pelt: przecież tutaj i na reddicie tak samo wierzy się w dwa wpisy pierwszy rzekomo napisany przez człowieka Młodzierzy Wszechpolskiej chyba, tej organizacji z którą Machaj był związany z czasów pociągu i w nim nie ma nic nowego napisane, tylko tyle że Machaj rzeczywiście jest be oraz drugi od gościa deklarującego że był w Pnhom Penh i miał trójkąta ze Srejle i kolegą w restauracji Meet Friend czy coś takiego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Justyna16: raz, że jakaś drobniejsza firma. może też kierownictwo takiej firmy złapało się ówczesnego bloga lub kanał Machaja kreujące go na experta. A dwa, minęło ileś lat zanim rozeszły się wieści, że Machaj nie jest dobrą osobą do takich zadań.
  • Odpowiedz
@Justyna16: tak jak pelt napisał. Poza tym Machaj to jest typowy biznesmen z polskich lat 90, cham i prostak z bazaru, bez skrupułów i z resztą w biznesie nie chodzi o to jaki kto jest tylko kto ile potrafi załatwić, zarobić, żeby być godnym zaufania w kwestii biznesowych a nie personalnych itd.
I nie zapominajmy że ten tag przegląda z 10% jego widzów? Inni w ogóle go nie oceniają albo
  • Odpowiedz
@boskasmoczyca: gdzieś to już napisałam .Zarobił albo zarabiał drobne na małych firemkach . Patrzysz na gościa ze zgniły zębami , odpalającymi peta od peta i powierzasz mu swój biznes i pieniądze ?
  • Odpowiedz