Wpis z mikrobloga

Drogie Wykopki, ręce mi opadają, może coś mi poradzicie w sprawie #laptop #zakupy #elektronika
Ostatni mój laptop służył mi prawie dekadę. I widzę, że przez tą dekadę jakość elektroniki (konkretnie matryc) mocno spadła i jestem w trakcie zwrotu drugiego komputera.
Pierwszy trafił mi się z tzw. #backlightbleeding tak widocznym, że nawet nie musiałam się wpatrywać w czarne tło by widzieć jasne plamy wkoło ramki (wklejam foto jako ciekawostkę). Drugi miał znacznie mniejszy bleed ale dostrzegłam martwe piksele... problem tyczy się #huawei , najpierw zamówiłam d15 potem d16. I ten drugi bardzo mi się spodobał ale teraz już sama nie wiem, czy upierać się przy tej marce skoro dwa lapki okazały się bublem.
I teraz pytanie: gdzie polecacie kupić komputer, tak by można było go odpalić przed zakupem i obejrzeć ten ekran, najlepiej także w słabym oświetleniu, by uniknąć trzeciego zwrotu. Przez internet jest ten plus, że mogę zwracać bez powodu, ale ile można odsyłać sprzęt. Tym bardziej, że chcę kupić na raty, więc cała procedura trochę trwa. A może w ogóle zrezygnować z #huawei i brać coś z innej firmy, może macie sugestie co zamiast d16. Potrzebuję kompa do prac biurowych i obróbki foto, stąd zależy mi na względnie dobrym ekranie. Tak do ok. 4k. A może to prawda, że jak lapek to tylko #macbook , bo już i takie głosy słyszałam.
A może w ogóle nic nie kupować, nic nie mieć i być szczęśliwym? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo póki co nowy laptop kojarzy mi się tylko z frustracją...
amorphophallus - Drogie Wykopki, ręce mi opadają, może coś mi poradzicie w sprawie #l...

źródło: comment_16732529728EeM1MMSBGpHbRa3FOE8z0.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@amorphophallus: Vivobook to również niska seria Asus :P
Polecam wybrać sobie model i sprawdzić czy jest recka na notebookcheck.net, tam zazwyczaj znajdziesz akapit dotyczący matrycy. Możesz również sprawdzić parametry matryc w danym modelu na stronie producenta, takie dokumentacje na pewno udostępnia Lenovo
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: jak powiedziałam znajomym, że ciężko o dobrego lapka do 4k to mnie wyśmiali, że mam kosmiczne wymogi. Ale im więcej czytam i oglądam tym faktycznie, jestem skłonna dać więcej byleby znów nie oglądać takiego bubla. Dziękuję :-)
  • Odpowiedz
@amorphophallus: ja mam chyba od 5 lat HP Envy 13 cali, wtedy kosztowal jakies 4000, do tej pory dziala bez zarzutu, ale uzywam go tylko do internetu. Przykre bylo to ze pierwszego musialem zwrocic na drugi dzien, po pierwsze wygladal jakby go juz ktos rozpakowal przede mna a po drugie mial wlasnie takie wycieki swiatla ze nie moglem tego zaakceptowac
  • Odpowiedz
I teraz pytanie: gdzie polecacie kupić komputer, tak by można było go odpalić przed zakupem i obejrzeć ten ekran, najlepiej także w słabym oświetleniu, by uniknąć trzeciego zwrotu. Przez internet jest ten plus, że mogę zwracać bez powodu, ale ile można odsyłać sprzęt. Tym bardziej, że chcę kupić na raty, więc cała procedura trochę trwa. A może w ogóle zrezygnować z #huawei i brać coś z innej firmy, może macie sugestie co
  • Odpowiedz
@Kryspin013: znam tą stronkę, ale z tym wyciekiem światła to chyba trochę loteria dlatego wolałabym obejrzeć sprzęt przed zakupem.


@amorphophallus: i jak unikniesz tego, że np na wystawie egzemplarz nie ma wycieku światła a ten w domu by już miał skoro to "loteria"? xD

Wciąż bezpieczniej i dużo dużo szybciej chyba czytać recki, wziąć przez neta i w razie czego szybko zwrócić niż się pieprzyć ze sklepem stacjonarnym potem.
  • Odpowiedz
czy istnieje taki sklep który pokaże mi przed zakupem konkretną sztukę.


@amorphophallus: i specjalnie dla ciebie będą zrywać plomby z kartonu?

Po za tym każdy sklep który sprzedaje laptopy bezpośrednio z wystawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@amorphophallus

No też Wybierałem pomiędzy ideapad 5 pro a matebookiem d16.

Kupiłem matebooka d16 2022. No i kurcze też zawiodłem się właśnie na matrycy. Myślę że nie tak jak u Ciebie ale są przebarwienia w dolnych rogach, zamykając matrycę widać jakby obudowa naciskała na matrycę bo przebarwienia się nasilają.

Matebook ma jedynie lepsza klawiaturę. Ideapad ma lepsza matrycę 350nit i wyzsza rozdzielczosc, chyba lepsze głośniki bo sygnowane Dolby, był w wersji z
  • Odpowiedz
@amorphophallus

No u mnie są przebarwienia w dolnych rogach ale widoczne jedynie przy all czarnym ekranie. Na zdjęciu matryca wychodzi niebieska więc w ogóle tego nie oddaje. Tak jest z matrycami IPS. Podobno to też przez wąskie ramki i taka a nie inna konstrukcje. Też poruszałem to na innym forum. Znów OLEDy maja blyszczaca matrycę więc to też może nie odpowiadać.

W sumie teraz to żałuję że nie wziąłem na "testy" tego
  • Odpowiedz