Wpis z mikrobloga

#pracbaza #zalesie

Hey mam taką sytuację w robo xd że jestem jednym z 2 asystentów projektanta gazu.
Ten drugi a raczej druga to #!$%@? nielubiany człek przez nikogo u nas, co jedzie na byciu samodnom madkom. No i dostała podwyżkę w grudniu na 3,5k ja w teorii mam dostać teraz wyrównanie ALE ja jeżdżę na wykonastwo czasem, ustawiam teodolit, robię wideoispekcje rur. #!$%@? że jest -5 jadę i marznę a w umowie pracownik biurowy xd
Nie dostałem ani grosza za to.. No ino raz za jeden dzień. Ogarniam dokumentację powykonawcza oraz GiS od geodety do gazowni z budowy przyłącza więc jak widać zakres większy - jedyne co to ona ma więcej projektów z uwagi na to że ja robię inne rzeczy (coś co kiedyś szef robił)
I teraz szef na bank powie ze nie da więcej niż jej i fakt, mogę powiedzieć, że od dziś robię to co na umowie ;D i #!$%@? ma problem.
Stanowisko asystenta projektanta ale my firma projektowo budowlana.

W sumie nie wiem czy jak u umowie wpisane jest klarownie, że dokumentacja projektowa w obowiązkach to czy powykonwcza też pod to podchodzi czy to chyba inna bajka? Wiadomo wykonastwo w terenie to inny rodzaj pracy i to już na pewno nie jest w zakresie ;D

Jedyny szkopuł w tym że pracę mam 700m od domu a jestem leniwą #!$%@?ą aby jeździć busem do roboty i bym jeździł autem przy ewentualnej zmianie roboty a to koszty (albo jak mnie #!$%@? gdy odmówię połowy obowiązków poza umownych;D)
I co tu robić... (,)
  • 1
@Kristof90: Zależy od sytuacji. Długo tam pracujesz? Kiedy była ostatnia podwyżka? Dużo macie pracy?
Porozmawiaj z szefem, że masz dużo dodatkowych obowiązków, które wykraczają poza twoją umowę. Najlepiej się rozmawia o podwyżce na wypowiedzeniu, kiedy w firmie jest młyn i odejście kogoś spowoduje jeszcze większy młyn, bo nie będzie miał kto pracować.