Wpis z mikrobloga

@lunaria: zapomnij o pastach

mydlo wyciaga naturalne olejki ze skory - zostaw do schniecia na razie i w miedzyczasie zaopatrz sie w to: https://allegro.pl/oferta/c-d-m-olej-do-impregnacji-odnowy-skor-0-5l-7560459147

wyczysc porzadnie powierzcnie szczotka taka jak do butow (najlepiej z konskiego wlosia)
jakims pedzelkiem albo dlonmi wmasuj na calosc tego oleju - po 10 minutach wprowadz ten olej mocniej szczotka z wlosia i zostaw na 24h do schniecia.
Jesli sie wchlonie ladnie ten olej to po 24h
@tomek_wcale_nie_tomek: uuuu, dziękuję! i to wystarczy na plamy (one są też na sucho)? ostatnie pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten olej jest wydajny? bo nie wiem którą opcje rozmiaru wziąć, a mam mase skórzanych rzeczy i pewnie by się przydał, tu zaraz kurtkę pasuje przygotować na wiosnę, tu torebka szarzeje, rękawiczki jakieś suche...
@tomek_wcale_nie_tomek: dziękówa, to pacjent poczeka, ale przy okazji inne dostaną spa ʕʔ tak tak, plamy zrozumiałe, popróbuję z szamponem, bo jednak na pozbyciu plam mi zależy, to piękna, duża torba allsaints i chciałabym ją taką ą ę. a jak nie, to coś wymyślę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lunaria: a z czego to sa plamy? To nie jest po prostu od tarcia o inny material (np. kurtke?)?
Jesli tak to ostatnio mialem swietne efekty zmywania tego typu 'plam' (crocking to sie nazywa) uzywajac: https://multirenowacja.pl/renowator-do-skor-licowych-gladkich-75ml-saphir-medaille-d-or.html tego - nakladasz na szmatkie i trzesz w miejscach 'brudnych' - potem mozna tego samego uzyc do odzywienia zamiast neatsfoot oil - ale imho lepiej neatsfoot oil - jest tanszy i wydajniejszy.
@tomek_wcale_nie_tomek: nie wiem z czego to, upolowana w lumpie ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale nie od tarcia, ciągnie się dookoła torby, jest w kształcie fali (?) I gdyby była cieńsza to pomyslałabym, że to zaciek, a tak to nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)