Wpis z mikrobloga

Mac mini late 2012
16gb ram 1tb ssd intel hd graphics 4000, intel core i7 + Apple keyboard i trackpad
Za 300 euro
To gra warta świeczki?
Potrzebuje jako komputer do szastania danymi na icloudzie.
Mam macbooka aira z dyskiem 128 i co chce podejrzeć jakieś pliki, to on najpierw usuwa jedne, a potem ściąga drugie. Co zabiera lata.
I tak myśle o takim imacu. Tylko ze on utracił wsparcie na Catalinie. To będzie problem? Będzie w stanie się podpiąć do usług Apple?

#apple #macmini #macos
  • 14
@aleXsosss: Dlaczego? Cena jest chyba okej (zwłaszcza z akcesoriami)
Rocznik trochę stary i to mnie zastanawia. Zależy mi najbardziej na dostępie do iCloud.
Taki kombajnik kupić i tak kupię, bo jak muszę szybko przejrzeć 100 fotek, 5 prezentacji i 5 książek, to mnie ten mały dysk doprowadza do szału. A tak sobie na imacu wszystko przygotuję, a macbooka będę używał do pojedynczych książek/prezentacji
@bagi1: Też nienawidziłem, ale ostatnio się połapałem, że trzymam ten stary sprzęt tylko dla trzymania. Nigdy go więcej nie odpalę, baterię z czasem i tak szlag trafi, a miejsca ubywa.
@bagi1: Nikt nic nie odcina, natomiast czasem jak w nowych wersjach systemu zmienia się mocno jakaś funkcjonalność to na te starsze się wypinają typu np. iTunes->Muzyka. Zresztą na macu mini 2012 z opencore zainstalujesz chyba spokojnie Monterey, nie wiem jak z Venturą
@bagi1: Nie trzeba brać do twoich potrzeb kompa za pierdyliard monet z pierdyrialdem rdzeni. Ta konfiguracja spokojnie ci wystarczy. Cena ok, za podobną można kupić iMaca z tego rocznika, ale to co już tam wolisz.