Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem w końcu zakręcić się wokół prawdziwnego oudu - do tej pory wąchałem syntetyczne smrody i bardzo mnie to odtrąciło.
Gdzieś na wykopie czytałem, że Ajmal używa prawdziwego oudu ze swoich upraw.
Czy macie do polecenia jakiś konkretny zapach od nich lub od innej marki?

Zapachy, które wytypowałem:
- Ajmal Amir One
- Ajmal Khallab (chociaż ta róża mnie średnio przekonuje)
- Ajmal Dahn Oudh Al Shams

#perfumy
  • 13
  • Odpowiedz
@daftie123: któryś zapach szczególnie warto sprawdzić? Na parfumo nie mają zbyt wielu recenzji, więc nie wiem czym się kierować ¯\_(ツ)_/¯
I gdzie kupuje się perfumy od ASQ?
  • Odpowiedz
@Milburn: tak, chciałbym w końcu spróbować prawdziwego oudu, ale nie chcę się od razu wystraszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc coś dla początkującego agarowca byłoby super
  • Odpowiedz
@Red_Ducc: Jest tyle profili zapachowych oudu że można książki pisać i filmy kręcić. Im wiecej czytam tym wiem że prawie nic nie wiem.
Mi na początku najbardziej spodobał się kremowo smietankowo drzewny ASQ Dehn Oud Ateequ. Bardzo przyjemny.
Jak masz możliwości to Oud Monarch taki gourmandowy z kakao. Pyszny.
Amir One jest na Hindi Oud więc to najtrudniejsza odmiana dla białasów.
Ajmal al shams moze Cie zniechecic na poczatku.
  • Odpowiedz
@Red_Ducc: Dobry strzał. Amir One i Khallab, to całkiem przystępne Hindi pozbawione nut fekalnych. Oud Al Shams jest bardziej wyrazisty i na początek nie polecałbym. Nie sugeruj się nutami podawanymi na Fragrze lub Parfumo. One są tak zblendowane, że żadna z nut nie wybija się. Najlepiej samemu testować. I oczywiście ASQ, może poza Blue Kenam. Wszystkie zbudowane są na pure aged oud oil. Tu nie ma żadnych bezeceństw xD.
  • Odpowiedz
@Red_Ducc: Patrzac na zerową dostepnosc w Polsce to nie jest drogo. Zapaleńcy sciagaja te aromaty z calego swiata.
Ja juz ASQ nie odlewam. Zostalo mi pare ml Blue Kenam ale to na start zbyt kanalizacyjna wersja. Dlatego polecam stragan kolegi. Ma sporo i możesz sporo z jednego zrodla przetestowac.
  • Odpowiedz