Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wraz z kolegą wybraliśmy się w bardzo niebezpieczną podróż - eksplorowanie dzikich, podmokłych terenów.
Pod większością terenu jest tak miękko, że drewniana tyczka o długości 5 metrów wchodzi jak w masło, jedną ręką. Dłuższej nie mieliśmy...
Na obecnym zdjęciu stoimy na dwudziestocentymetrowej warstwie trawy, liści, korzeni, a pod spodem woda 0_o
Cały teren falował.
Ogólnie to poziom wód się podwyższył i nie polecam chodzić w takich warunkach.

#spacer #natura #lasy #przyroda
Pobierz jalop - Dzisiaj wraz z kolegą wybraliśmy się w bardzo niebezpieczną podróż - eksploro...
źródło: comment_1673120218RjCnmuzYHUVcdJgGhqanwC.jpg
  • 6
@jalop: Takie eskapady to również moje klimaty. Mój las aż roi się od małych bagien i ogromnych moczar ze ścieżkami, które już zanikają z powodu wymierania wędrowców jacy w poprzednim stuleciu przecierali te szlaki. Dziś (i to zimą lub jesienią, latem i na wiosnę po prostu nie ma szans) ledwo jest w stanie przejść tą samą drogą co ponad dekadę temu. A nawet docieram na miejsca, gdzie nikt z ludzi nie
@RdestWolny:

Na pokryte śniegiem mokradła nie wejdę, za bardzo się boję i za dużo znam historii o ludziach, którzy po szyję na tym terenie wpadli w muł.

Dzisiaj ogólnie chodziłem jakieś 4 godziny po dzikich terenach. Natknąłem się nawet zwłoki sarny zjedzone w 80 procentach.

Póki co muszę nauczyć się, gdzie postawić stopę, jak wybadać teren. To jest najtrudniejszy etap.

Kiedyś idąc w tak wysokiej trzcinie wszedłem na legowisko ogromnego jelenia,
@jalop: Bardo często w takich miejscach możesz spotkać watahę rodziny dzików. Zazwyczaj uciekają w popłochu, nawet matki z warchlakami, acz lepiej nie powodować pewnych sytuacji skoro można zwyczajnie je uniknąć - chociażby odpowiednio hałasując w czasie przedzierania się przez podmokłe tereny.

Od siebie dodam, że w moich rejonach pojawił się nawet wilk - samotnik co prawda ale ostatnio zbyt często wpadam na jego świeże, naprawdę bardzo świeże, ślady.

Fotka z lipca/sierpnia
Pobierz R.....y - @jalop: Bardo często w takich miejscach możesz spotkać watahę rodziny dzikó...
źródło: comment_1673121410Owzq6JV4Cs7h43DYFbwN61.jpg
@jalop: Nie zdziwiłbym się gdyby okazało się to wilczym tropem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Populacja tych drapieżników w Polsce bardzo się zwiększyła, nawet niektórzy z hodowców owiec zaczęli nawet zgłaszać problem i chęć odstrzału niektórych grup lub samotników.